Komentāri
Šovakar Latvijas dāmu izlase basketbolā Čehijā sāk pārbaudes turnīru
09.05.2017 Olimpiskajā Sporta centrā norisinās sieviešu basketbola izlases trenniņš. (Mārtiņš Zilgalvis / f64)

Latvijas dāmu izlase basketbolā, turpinot gatavoties Eiropas čempionāta finālturnīram, šodien Čehijas pilsētā Karlovi Vari uzsāk pārbaudes turnīru, samērojot spēkus ar mājinieču valstsvienību.

Latvijas sieviešu basketbola izlasē pirms šā turnīra, kurā startēs arī Serbijas un Ķīnas izlases, ir palikušas vien 13 kandidātes. Pirms divām nedēļām, kad Mārtiņa Zībarta trenētā komanda uzsāka treniņus, sastāvā bija 18 spēlētājas. Kā pirmā no kandidēšanas atteicās Ieva Kūlīte, kuru nomainīja pieredzējusī Aija Brumermane, bet vēl pirms pirmajām pārbaudes spēlēm no sastāva savainojuma dēļ izkrita Rūta Veidere.

Savukārt pirms turnīra Čehijā starp kandidātēm vairs nav arī Baibas Eglītes, Lienes Priedes, talantīgās Dignas Strautmanes un Annas Dreimanes.

“Diemžēl treneru izvēli “atvieglo” spēlētāju veselības stāvoklis. Ar pilnu jaudu nevar trenēties Baiba Eglīte, kurai būs grūti pretendēt uz vietu sastāvā. Trešdien treniņā potīti savainoja Liene Priede,” pirms došanās uz Čehiju atklāja Zībarts. “Ar Dignu Strautmani vienojāmies, ka viņa turpinās trenēties individuāli un pamatā gatavosies jaunatnes izlasēm, pie mums atgriežoties tikai nepieciešamības gadījumā. Savukārt Anna Dreimane mums pievienojās vēlu un viņai vēl grūti konkurēt ar citām centra spēlētājām.”

“Pēc pirmajām pārbaudes spēlēm ar Ukrainas izlasi piestrādājām gan pie aizsardzības, gan uzbrukuma sadarbību pilnveidošanas, pakāpenisko paplašinot taktikas arsenālu,” pauda Zībarts, sakot, ka Čehijā izlase centīsies iejusties Eiropas čempionāta režīmā, jo būs gan videoseansi, gan informācija par pretinieču spēles īpatnībām, kuras jācenšas ņemt vērā spēļu laikā. “Uz spēcīgu pretinieču fona labi varēs redzēt, kādos virzienos jākoncentrē darbs pēdējās nedēļās pirms Eiropas čempionāta.”

Gatavojoties finālturnīram, latvietes aizvadīs deviņas pārbaudes spēles. Pēc turnīra Čehijā jūnija sākumā Rīgā būs mači ar Baltkrievijas izlasi, bet nedēļu vēlāk Stambulā notiks dueļi ar Turcijas un Kanādas valstsvienībām.

Eiropas čempionāta finālturnīrs Čehijā norisināsies no 16. līdz 25.jūnijam. Latvija pirmā posma D apakšgrupā tiksies ar Beļģiju, Melnkalni un Krieviju.

Lasi vēl