Siliņam 17 punkti; Grissin Bon dramatisks zaudējumus pagarinājumā

Latviešu basketbolists Ojārs Siliņš sestdien guva 17 punktus, turklāt iemeta pagarinājumu atnesošu tālmetienu, tomēr viņa pārstāvētā Redžo di Emīlijas Grissin Bon komanda zaudēja otrajā Itālijas A sērijas finālsērijas spēlē pēc kārtas.

Sērijas ceturtajā cīņā Grissin Bon izbraukumā ar 90:94 pagarinājumā piekāpās ULEB Eirolīgā spēlējušajai Sasāri Dinamo vienībai, sērijā līdz četrām uzvarām rezultātam kļūstot neizšķirtam 2-2. Vēl ceturtās ceturtdaļas septītajā minūtē Grissin Bon zaudēja ar 69:78, tomēr spēja pietuvoties pretiniekiem un 20 sekundes pirms pamatlaika beigām tieši Siliņš ar tālmetienu panāca izlīdzinājumu 80:80.

Pusotru minūti pirms pagarinājuma beigām Džeroms Daisons realizēja ļoti tālu trīspunktu raidījumu, iegūstot četru punktu pārsvaru Dinamo basketbolistiem, ko viņi līdz cīņas beigām noturēja, tomēr atlikušajā laikā tika fiksēti arī vairāki strīdīgi tiesnešu lēmumi par labu mājiniekiem.

Ojārs Siliņš šajā mačā laukumā pavadīja 35 minūtes, kuru laikā realizēja piecus no sešiem izpildītajiem divpunktu raidījumiem, divus no sešiem tālmetieniem un vienīgo soda metienu. Tāpat latvieša rēķinā trīs piezīmes, kas deva 14 efektivitātes punktus.

Rezultatīvāk par viņu Redžo di Emīlijas komandas sastāvā nospēlēja vienīgi 20 punktus guvušais lietuvietis Darjušs Lavrinovičs. Tikmēr Daisons uzvarētājiem palīdzēja ar 28 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm. Grissin Bon komandu pārstāv arī talantīgais latvietis Artūrs Strautiņš, kurš gan šoreiz atkal nebija atrodams pieteikumā. Sērijas nākamais mačs pirmdien notiks Grissin Bon laukumā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.