Komentāri
Sieviešu valstsvienība sākusi gatavoties Eiropas čempināta finālturnīram
Foto: basket.lv

Otrdien aizsākās Latvijas sieviešu valstsvieības pirmie treniņi. Ierindā bija 11 basketbolistes, bet tuvākajās dienās pievienosies septiņas spēlētājas, kurām beidzas sezonas Turcijā (Kristīne Vītola) un ASV augstskolās (pirmā Rīgā ieradusies Kitija Laksa).

Noskaņojums

Sieviešu valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts: ”Sākam gatavoties agrāk nekā citas komandas. Šonedēļ pievienosies Kristīne Vītola un Kate Krēsliņa, nākamnedēļ citas spēlētājas. Būs kvalitatīvas pārbaudes spēles, kuru laikā varēsim gan veidot komandas modeli, gan arī pārbaudīt plašāku spēlētāju loku. Komandas saliedētība, raksturs un cīņasspars daudzām spēlētājām, kuras tagad ir valstsvienībā, palīdzēja sasniegt labus rezultātus jaunatnes izlasēs. Tagad no viņām gaida labus rezultātus pieaugušo konkurencē. Ceru, izveidosim tikpat saliedētu komandu. Centīsimies spēlēt ātru basketbolu – ātrums varētu būt mūsu priekšrocība cīņās ar pieredzējušajām pretiniecēm.”

Anete Šteinberga

Anete Šteinberga

Mums priekšā garš sagatavošanās posms un ceru, ka izveidosim stipru komandas spēli. Tieši komandas spēks, nevis atsevišķu līderu sniegums būs mūsu stiprākais ierocis. Prieks, ka spēlēsim Prāgā. Tā ir brīnišķīga pilsēta, tāpēc Eiropas čempionāts būs svētki ne tikai spēlētājām, bet arī faniem, kuriem būs iespēja ne tikai atbalstīt mūs spēlēs, bet izbaudīt Prāgu. Ceru, ka spēsim viņiem sagādāt patīkamas emocijas.

Ieva Krastiņa

Ieva Krastiņa

Īsā atpūta pēc sezonas nākusi par labu – esam gatavas darbam. Skatītājiem būs iespēja redzēt mūs Rīgā vairākās pārbaudes spēlēs. Visus līdzjutējus īpaši aicinu 3. jūnijā, kad piedalīsimies tradicionālajā krūts veselības atbalsta akcijā un Arēnā aizvadīsim Rozā lentītes spēli ar Baltkrievijas izlasi.

Ceļa vārdi

Valdis Voins

Valdis Voins

”FIBA tikko novērtējusi Latvijas meiteņu komandu sasniegumus Eiropas un pasaules čempionātos, piešķirot īpašu Goda rakstu. Tā nopelnīšanā lielu ieguldījumu devušas spēlētājas, kā arī treneri Ainārs Čukste, Aigars Nerips, Aivars Vīnbergs, Līga Alilujeva, Kaspars Mājenieks un viņu kolēģi.

 

Prieks, ka daudzas nesenās jaunatnes izlašu dalībnieces jau papildinājušas valstsvienības sastāvu. Paaudzes mainās, bet tradīcijas tiek uzturētas un Eiropas labāko komandu turnīrā Latvija būs pārstāvēta jau septīto reizi pēc kārtas. Ar papildus motivāciju – nospēlēt labāk nekā iepriekšējos divos turnīros, un pārvarēt pirmā posma barjeru.

 

Aicinu līdzjutējus atbalstīt meitenes gan Eiropas čempionāta laikā, gan ceļā uz to. Īpaši 3. jūnijā, kad basketbolistes jau septīto gadu pēc kārtas Arēnā aizvadīs īpašo Rozā lentītes spēli – šoreiz ar Baltkrievijas izlasi.”

Foto

Čempionāts

Latvijas vienība D grupas turnīra spēles aizvadīs Prāgā, sacenšoties ar Krievijas (16.jūnijā plkst.16 pēc Rīgas laika), Melnkalnes (17.jūnijā plkst.13:30) un Beļģijas izlasi (19.jūnijā plkst.13:30). Grupas uzvarētājas kvalificēsies ceturtdaļfinālam, 2. un 3.vietas ieguvējas 20. jūnijā aizvadīs astotdaļfināla spēles ar C grupas (Francija, Serbija, Grieķija, Slovēnija) attiecīgi 3. un 2.vietas ieguvējām. 22. jūlijā notiks ceturtdaļfināla spēles, 24. jūnijā – pusfināli, 25. jūnijā – spēles par vietām. Latvijas komandas spēles Eiropas čempionātā translēs TV6.

Orientieri

Viens čempionu tituls, trīs medaļu komplekti, piecas ceļazīmes uz 2018. gada Pasaules kausa izcīņu (tiesības spēlēt jau garantētas rīkotājvalsts pārstāvei Spānijas izlasei – ja tā iekļūs pirmajā piecniekā, uz PK’2018 varēs doties arī 6. vietas ieguvējas).

Sastāvs

Kandidātu sarakstā ir 18 basketbolistes, tai skaitā 10 iepriekšējo finālturnīru dalībnieces. Vislielākā pieredze valstsvienības rekordistei Guntai Baško-Melnbārdei (171 spēle), kura gatavosies savam septītajam EČ finālturnīram. Centra spēlētājas Līga Vente un Anna Dreimane –, iespējams, pirmo reizi spēlēs valstsvienības sastāvā.

Video

Gatavošanās

Līdz 24.maijam komanda trenēsies Rīgā, pa vidu aizvadot divas pārbaudes spēles ar kvalifikācijas turnīrā lielisku bilanci sasniegušo Ukrainas komandu (līdzjutēji tiek gaidīti 18. maijā plkst. 18:40 Elektrum Olimpiskajā centrā; otrā spēle tiks aizvadīta bez skatītājiem).  No 26. līdz 28. maijam paredzēta līdzdalība pārbaudes turnīrā Karlovivaros (pretinieces – Čehijas, Serbijas un Ķīnas izlases). Pēc tam turpināsies treniņi Rīgā, aizvadot divas pārbaudes spēles ar Baltkrievijas izlasi (3. jūnijā plkst.17 Rozā lentītes spēle Arēnā).  9. un 10. jūnijā divas pārbaudes spēles Stambulā ar Turcijas izlasi. Uz Prāgu komanda dosies 14.jūnijā.

Lasi vēl