Porziņģis: vēlos soli pa solim kļūt par vienu no Knicks līderiem

Pievienot komentāru
Porziņģis: vēlos soli pa solim kļūt par vienu no Knicks līderiem
Foto: AP/Scanpix

Latviešu talants Kristaps Porziņģis cer, ka lēnām kļūs par NBA komandas Ņujorkas Knicks līderi, lai būtu pretinieku mērķis aizsardzībā. Tāpat atzinīgus vārdus par mūsu uzbrucēja spējām izteicās Karmelo Entonijs.

Porziņģis stāstīja, ka vēlas kļūt par tikpat izteiktu līderi komandā kāds ir Karmelo Entonijs. “Kad Karmelo ir laukumā, visi fokusējas uz viņu un pārējie spēlētāji paliek brīvāki. Vēlos uzņemties atbildību, soli pa solim kļūt par vienu no līderiem, lai varu palīdzēt komandai un būt mērķis pretiniekiem aizsardzībā. Tad varētu iespēlētu brīviem komandas biedriem.”

Latviešu uzbrucējs piektdien guva 19 punktus un izcīnīja desmit bumbas zem groziem, palīdzot Knicks komandai principiālā duelī savā laukumā ar 108:91 pārspēt Bruklinas Nets. Savā divdesmitajā NBA spēlē latvietis tika pie karjeras desmitā double-double. 

FOTO: Knicks un Porziņģis Ņujorkas derbijā pieveic Nets

“Spēlējām labi aizsardzībā, tomēr brīžiem pieļāvām kļūdas komunikācijā, atstājot pretiniekus brīvus. Nedrīkstam tā darīt,” pēc mača izteicās Porziņģis, nepievēršot lielu uzmanību desmitajam “double-double”. “Es tikai cenšos laukumā izdarīt labāko. Zinu, ka daudzi šaubījās par manām spējām savākt bumbas. Man individuālie panākumi vienmēr ir otršķirīgi, galvenais, lai komanda uzvar.”

VIDEO: latviešu supertalants Nets grozā saber 19 punktus

“Ja man kādā vakarā neveiksies, vajag, lai spēlē Kristaps un citi. Mums nepieciešami visi spēlētāji, lai kļūtu par bīstamu komandu,” izteicās Entonijs, izsakot arī joku, kāpēc pretinieki nespēja nosegt Porziņģi. “Viņš ir septiņas, astoņas pēdas garš. Nezinu, kā viņi spēja nepamanīt viņu.”

“Viņš joprojām cenšas saprast savu spēli, tomēr katrā mačā kļūst arvien labāks. Mēs paveicam labu darbu, lai atrastu viņu brīvās pozīcijās. Viņš ir labs metējs. Mēs daudz runājam, es viņam palīdzu,” par latvieti stāstīja Entonijs. “Viņš joprojām mācās basketbolu, vēlos palīdzēt, padarīt viņam spēli vienkāršāku.”

Šīs sezonas 20 spēlēs Porziņģis vidēji iemetis 14,1 punktu un izcīnījis 9,4 atlēkušās bumbas, būdams vienības otrs rezultatīvākais basketbolists un labākais cīņā par atlēkušajām bumbām.