Ņujorkas “Knicks” pašlaik ir daudz labāka komanda nekā sezonas sākumā, uzskata šīs Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienības latviešu spēlētājs Kristaps Porziņģis.

Otrdien Porziņģis guva 14 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas zem groziem, bet “Knicks” pretinieku laukumā itin pārliecinoši ar 114:103 (26:25, 27:29, 31:23, 30:22) pārspēja Maiami “Heat”, tiekot pie ceturtās uzvaras pēc kārtas.

Izšķiroša šajā spēlē bija trešā ceturtdaļa, kurā viesi ieguva pārsvaru, ko turpinājumā noturēja līdz dueļa izskaņai.

“Pārtraukumā sapratām, ka mums jāspēlē labāk. Trešajā ceturtdaļā iznācām laukumā ar citu enerģijas līmeni, Melo (Karmelo Entonijs) iemeta grūtus metienus. Šī ceturtdaļa mums palīdzēja iegūt vadību un noslēgt maču,” teica latvietis, slavējot Kailu O’Kvinu, kurš komandai dod lielu enerģiju. “Katru reizi, kad kļūdos metienā, viņš ir zem groza un raida bumbu grozā.”

Nākamajā spēlē “Knicks” jau trešdien savā laukumā uzņems NBA čempioni Klīvlendas “Cavaliers”. Abas komandas tikās sezonas atklāšanas dienā, kad “Cavaliers” Klīvlendā uzvarēja ar 117:88. Sezonas pirmajās 15 spēlēs “Cavaliers” komanda guva 13 uzvaras, bet nesen cieta trīs zaudējumu sēriju, ko pārtrauca pirmdien, kad viesos ar 116:112 apspēlēja Toronto “Raptors”.

“Kopš sezonas pirmās spēles esam daudz auguši kā komanda. Toreiz vēl tikai labi nezinājām, ko spējam, bet šobrīd esam daudz labāka komanda. Tomēr vēl turpināsim augt,” uzsvēra Porziņģis. “”Cavaliers” ir viens no grūtākajiem pretiniekiem līgā. Mums nebūs viegli, turklāt tas būs otrais mačs divu dienu laikā, tāpēc būs jāatdod visi spēki.”

“Knicks” komanda ar 12 uzvarām 21 spēlē pakāpusies uz piekto vietu Austrumu konferencē. Šī ir pirmā reize kopš 2012./2013.gada sezonas, kad “Knicks” basketbolisti guvuši par trīs uzvarām vairāk nekā piedzīvojuši zaudējumus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.