Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis NBA regulārā čempionāta spēlē pret Sakramento ”Kings” atzīmējies ar 17 gūtiem punktiem un 10 atlēkušajām bumbām, palīdzot Ņujorkas ”Knicks” ar 103:100 grūtā mačā tikt pie panākuma.

Latviešu basketbolists mačā ar ”Kings” laukumā pavadīja 35 minūtes, kuru laikā guva 17 punktus, realizējot piecus no četrpadsmit divpunkta, vienu no pieciem trīspunkta metieniem, kā iemetot visus četrus soda metienus. Liepājnieka rēķinā arī 10 atlēkušās bumbas, tādējādi ”Knicks” uzbrucējs tika pie piektā double double šajā sezonā. Porziņģis duelī pieļāva divas kļūdas, kā arī nopelnīja trīs piezīmes. Viņa +/- rādītājs plus 10, kas bija labākais Ņujorkas vienības sastāvā.

Foto

Lielisku spēli Sakramento ”Kings” rindās aizvadīja par NBA labāko centra spēlētāju uzskatītais Demarkuss Kazinss, kurš ”Knicks” grozā sabēra 28 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas. Tikmēr par mača rezultatīvāko vīru kļuva Porziņģa komandas biedrs Karmelo Entonijs, kurš guva 33 punktus.

Līdz ar šo panākumu ”Knicks” ar 13 uzvarām un 10 zaudējumiem Austrumu konferencē ierindojas piektajā pozīcijā, savukārt ”Kings” ar 8 panākumiem un 14 neveiksmēm ir 10. vietā Rietumos. Nākamo spēli ”Knicks” aizvadīs naktī uz pirmdienu, kad izbraukumā tiksies ar Losandželosas ”Lakers” vienību.

Mača sākumā mājinieki bija panākuši vadību ar 8:2, taču “Knicks” ātri atguvās, turklāt Porziņģis ceturtdaļas piektajā minūtē ar precīzu tālmetienu izvirzīja vadībā viesus (13:10). Turpinājumā latvietim neveicās ar metienu realizāciju no spēles, taču četras minūtes pirms ceturkšņa beigās viņam izdevās iemest divus “sodiņus” (19:23). Pusotru minūti vēlāk latvietis tika nomainīts, bet “Knicks” spēles pirmo nogriezni zaudēja ar 30:32.

Laukumā liepājnieks atgriezās otrās ceturtdaļas piektajā minūtē, kad rezultāta tablo vēstīja 43:39 “Kings” labā. Latvietim atkal nesekmējās metieni no spēles, bet pusotru minūti pirms ceturtdaļas beigām viņam izdevās realizēt divus soda metienus (49:51). Pirmo puslaiku Porziņģis noslēdza ar septiņiem punktiem, bet “Knicks” pārtraukumā devās, atrodoties minimālā vadībā (54:53).

Otrā puslaika ceturtajā minūtē latviešu basketbolistam izdevās realizēt savu pirmo divpunktnieku, panākot 61:58 viesu labā. Tāpat minūti vēlāk Porziņģis “iedankoja” bumbu grozā no augšas, atjaunojot trīs punktu vadību. Pēc ceturksnī nospēlētām piecām minūtēm viņš devās atpūsties uz rezervistu soliņa (69:66), bet četras minūtes vēlāk atgriezās laukumā (75:77), īsā laika posmā izprovocējot noteikumu pārkāpumu un apturot Kazinsa uzbrukumu.

Ceturto ceturtdaļu Latvijas zvaigzne iesāka ar pāris neprecīziem metieniem, bet pēc nospēlētas pusotras minūtes ar “slam-dunk” panāca neizšķirtu 80:80. Turpinājumā tieši Porziņģa divi precīzie metieni palīdzēja “Knicks” turēties spēlēt un ceturtdaļas piektajā minūtē atrasties vadībā ar 89:84. Minūti pirms ceturkšņa vidus latvietis tika nomainīts (89:86), bet pēc pāris minūtēm viņš devās atpakaļ laukumā (90:88).

Spēles pamatlaika priekšpēdējā minūtē ņujorkieši atradās vadībā ar 99:98, taču Entonijam neizdevās realizēt pāris svarīgus metienus, kas ļautu panākt lielāku vadību. Entonijam roka nenotrīcēja brīdī, kad 15 sekundes pirms finālsvilpes bija jāiemet divi soda metieni, kas viesiem tobrīd ļāva saglabāt vadību (103:100). Tiesa, dažas sekundes pirms pamatlaika beigām viņš aizmeta garām divus “sodiņus”. “Kings” pēdējā uzbrukumā Kazinss līdz ar ceturtās ceturtdaļas beigu signālu izpildīja tālmetienu krietni aiz laukuma viduslīnijas, taču viņa mestā bumba atsitās pret stīpu un grozā neielidoja, tādējādi ņujorkiešiem svinot uzvaru ar 103:100.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.