Policija nesāks kriminālprocesu par iespējamu prēmijas izspiešanu Latvijas Basketbola savienībā

Pievienot komentāru
Policija nesāks kriminālprocesu par iespējamu prēmijas izspiešanu Latvijas Basketbola savienībā
LETA

Valsts policija nesāks kriminālprocesu pēc sūdzības par iespējamu prēmijas izspiešanu Latvijas Basketbola savienībā, aģentūrai LETA atzina valsts policijas preses pārstāve Elīna Sprudzāne.

Martā sāktā pārbaude ir pabeigta un maija sākumā policija nolēmusi atteikt sākt kriminālprocesu.

Jau ziņots, ka ar iesniegumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) vērsās bijušais Latvijas basketbola izlašu direktors Māris Jučmanis. Izvērtējot iesnieguma saturu, KNAB secinājis, ka tā izvērtēšana ir piekritīga valsts policijai.

Iesniegums tika nodots izvērtēšanai Rīgas reģiona Kriminālpolicijas pārvaldei, kas sāka resorisko pārbaudi.

Marta sākumā Jučmanis vērsās KNAB, vainojot LBS un tās ģenerālsekretāru Edgaru Šnepu mēģinājumā izspiest Ministru kabineta piešķirto prēmiju.

Tiesa, pats Šneps apgalvojumus par prēmijas izspiešanu nodēvēja par meliem. Viņš skaidroja, ka Jučmanis, beidzot darbu, ir atstājis finansiālas saistības, kuras negrib nokārtot. Bijušajam izlašu direktoram esot jāpaskaidro LBS finanšu līdzekļu pārtēriņš 53 471,78 eiro apmērā, pretējā gadījumā LBS šo naudu piedzīšot tiesas ceļā.

Pēc šī “ziedojuma” skandāla LBS valde 19.martā ārkārtas sēdē atvainojusies Jučmanim, lai gan viņa darbībā bijušas arī kļūdas, savukārt Šnepam norādīts uz nepareizu komunikāciju un nepietiekamu finanšu uzraudzību.