Peiners nākamsezon spēlēs slavenajā Grieķijas klubā PAOK

Pievienot komentāru
Peiners nākamsezon spēlēs slavenajā Grieķijas klubā PAOK
Foto: LETA ()

Latvijas basketbolists Žanis Peiners, kurš pagājušajā sezonā spēlēja Ventspils vienībā, karjeru turpinās slavenajā Grieķijas komandā Saloniku PAOK, otrdien paziņoja klubs.

Vienošanās noslēgta uz vienu sezonu. Ventspils sastāvā Aldaris Latvijas Basketbola līgas čempionātā aizvadītajā sezonā Peiners piedalījās 44 spēlēs, vidēji mačā guva 8,1 punktu un palīdzēja komandai izcīnīt bronzas medaļas.

Peiners ventspilnieku rindās pavadīja divus gadus, bet 2013./2014.gada sezonā viņš pirmo reizi spēlēja ārzemēs, pārstāvot tobrīd Latvijas trenera Agra Galvanovska vadīto Ukrainas klubu Mykolaiv. Ukrainas čempionātā Peiners piedalījās 24 spēlēs, caurmērā katrā no tām guva 16,1 punktu, bija otrs rezultatīvākais līgas spēlētājs.

Pirms tam Peiners no 2010. līdz 2013.gadam spēlēja Latvijas Universitātes sastāvā, pēdējā sezonā LBL čempionātā vidēji gūstot 21,1 punktu, kas bija labākais rādītājs līgā.

Foto: Žanis Peiners

Peiners šovasar bija Latvijas valstsvienības kandidāts dalībai Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, tomēr viņš kā viens no pēdējiem tika atskaitīts. PAOK komanda pagājušajā sezonā Grieķijas čempionātā ieguva piekto vietu regulārajā turnīrā, bet “play-off” tika piedzīvots zaudējums ceturtdaļfinālā.

Iepriekšējās trīs sezonas PAOK spēlēja ULEB Eiropas kausā, bet nākamsezon komanda startēs jaunizveidotajā FIBA Čempionu līgā, kurā piedalīsies arī Ventspils basketbolisti. PAOK komanda ir divkārtēja Grieķijas čempione, taču tituli izcīnīti sen – 1959. un 1992.gadā.