Turkish Eirolīgas TOP 16 pēdējās, 14. kārtas spēlē Belgradā vietējā Crvena Zvezda  uzņēma Jāņa Blūma pārstāvēto Atēnu Panathinaikos.

Vēl nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām Panathinaikos atradās vadībā ar astoņu punktu pārsvaru 60:52, taču atlikušajā laikā Belgradas komandai izdevās atstatumu samazināt un 36 sekundes līdz beigām jau izvirzīties vadībā ar 67:65. Spēle noslēdzās ar rezultātu 69:68 Crvena Zvezda labā, taču neskatoties uz zaudējumu Panathinaikos iekļuva Eirolīgas ceturtdaļfinālā.

Panathinaikos komandai izdevās vadību atgūt, kad tālmetienu realizēja Nikolaoss Paps. Tomēr trīs sekundes pirms pamatlaika beigām abus savus soda metienus realizēja Crvena Zvezda basketbolists Bobans Marjanovičs, kas uzvaru ļāva svinēt mājiniekiem. Jānis Blūms šim mačam bija pieteikts, bet laukumā neizgāja. Tieši Marjanovičs kļuva par šīs cīņas vērtīgāko spēlētāju, jo guva 12 punktus un izcīnīja 16 atlēkušās bumbas, turklāt realizēja visus sešus soda metienus.

Tiesa, vietu Eirolīgas ceturtdaļfinālā Panathinaikos bija nodrošinājusi jau mirkli pirms šīs cīņas beigām, jo zaudējumu cieta Grieķijas granda niknākā konkurente Berlīnes ALBA.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.