O’Nīlu, Minu un Aiversonu jau nākamgad varētu uzņemt NBA Slavas zālē

Pievienot komentāru
O’Nīlu, Minu un Aiversonu jau nākamgad varētu uzņemt NBA Slavas zālē
Foto: AFP/ LETA

Bijušās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) zvaigznes Šakilu O’Nīlu, Jao Minu un Alenu Aiversonu jau nākamgad varētu uzņemt NBA Slavas zālē, liecina gaidāmās pārmaiņas uzņemšanas noteikumos.

Jaunie noteikumi paredz, ka basketbolisti uz uzņemšanu varēs pretendēt nevis piecas sezonas pēc karjeras beigām, bet gan piecus kalendāros gadus. Tas paver iespējas jau nākamgad uz uzņemšanu pretendēt O’Nīlam, Minam, Aiversonam, kā arī Džeisonam Kidam un Stīvam Nešam. Kandidātus nākamā gada uzņemšanai paziņos februārī, bet divus mēnešus vēlāk tiks paziņoti tie sportisti, kuri tiks uzņemti Slavas zālē septembrī paredzētajā ceremonijā.

Minu 2002. gada draftā ar pirmo numuru izvēlējās Hjūstonas Rockets vienība, ķīnietim kļūstot par visu laiku visaugstāk draftēto ne-amerikāni. Tiesa, deviņus gadus vēlāk Mins veselības problēmu dēļ paziņoja par karjeras beigām, taču kopš tā laika viņš ir saglabājis gana labas attiecības ar pasaules spēcīgāko basketbola līgu, turklāt viņam pieder arī Ķīnas klubs Šanhajas Sharks.

Tāpat arī O’Nīls savu karjeru beidza 2011. gadā. O’Nīls karjeras laikā četras reizes kļuva par NBA čempionu, trīs reizes tika atzīts par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju, vienu reizi (2000.gadā) nosaukts par sezonas vērtīgāko spēlētāju un 15 reizes piedalījās NBA Visu zvaigžņu spēlē.

Tikmēr Aiversons par karjeras beigām paziņoja aizpērn, lai gan laukumā viņš nebija devies jau kopš 2010. gada. Savā 14 gadus ilgajā NBA karjerā Aiversons, pārstāvēja Filadelfijas 76ers, Denveras Nuggets un Memfisas Grizzlies. 1996.gadā Aiversons NBA draftā tika izvēlēts ar pirmo numuru, bet pēc pieciem gadiem kļuva par sezonas vērtīgāko spēlētāju. NBA Visu zvaigžņu spēlēs viņš piedalījās 11 reizes, bet 2001.gadā aizveda 76ers komandu līdz līgas finālam.