Komentāri
No Latvijas basketbola izlases kandidātu loka atskaitīti Zaķis, Blaus un Šmits
Foto: F64

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis pēc otrā sastāva otrās pārbaudes spēlē Šauļos ar Tunisijas komandu – 57:68, nosaucis trīs spēlētājus, kuri neturpinās treniņus gatavojoties Eiropas čempionātam. Izlases kandidātu lokā vairs neredzēsim Ronaldu Zaķi, Lauri Blausu un nesen Latvijas pilsonību ieguvušo Endrū Šmitu.

Tikmēr Eiropas čempionāta finālturnīram no otrās izlases turpinās gatavoties Kaspars Vecvagars, Ingus Jakovičs, Mārtiņš Laksa, Haralds Kārlis, Mārtiņš Meiers, Ričmonds Vilde un Dāvis Rozītis. Pirmās pārbaudes spēles valstsvienības pamatspēkiem paredzētas 7. un 9.augustā Arēnā Rīga ar Polijas un Slovēnijas izlasēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis:

”Arī otro spēli aizvadījām kā pa viļņiem. Ja mērķis būtu uzvarēt, sastāvā noteikti vajadzētu iekļaut vēl vismaz divus ārējās līnijas spēlētājus un arī ”garajā galā” rotācija būtu savādāka, mērķtiecīgāk izmantojot spēlētājus, kuriem ir vairāk meistarības un labāka sportiskā forma. Taču šeit pamatuzdevums bija tikt skaidrībā par atsevišķu spēlētāju varēšanu. Īpaši tiem, kuri bija redzēti maz vai nebija redzēti vispār.

Kardinālu jaunatklājumu nav. Uz pamatsastāva treniņiem uzaicinām visus četrus ārējās līnijas spēlētājus. Šauļos viņu sniegums bija nevienmērīgs, taču visiem ir potenciāls uzlabot sportisko formu un kondīciju, turklāt pilnvērtīgiem treniņiem nepieciešami vismaz trīs pilni piecnieki.

No centriem vispārliecinošāk nospēlēja Mārtiņš Meiers, kurš iepriekš jau bijis stabils izlases spēlētājs. Starp vairākiem kandidātiem uz divām vietām, apspriežoties ar saviem palīgiem, izraudzījāmies Ričmondu Vildi un Dāvi Rozīti. Lēmumu pieņemt nebija viegli. Paldies Laurim Blauam un Ronaldam Zaķim par līdzdalību treniņos, taču ņēmām vērā potenciālās iespējas variēt komandas taktiku spēlēs un īpašās vajadzības treniņos.

Endrū Šmits epizodiski nodemonstrēja savu atlētismu un pat trāpīja trīspunktnieku, tomēr, lai spēlētu labā līmenī, viņam jāuzkrāj pieredze Eiropas basketbolā un krietni jāpaplašina prasmju arsenāls.”

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl