Komentāri
Nenokavē! Sestdien Jēkabpilī pirmais posms Latvijas 3×3 basketbola čempionātā
Foto: AP/SCANPIX

Sestdien, 20. maijā, Jēkabpilī sāksies Sestais Latvijas čempionāts 3×3 basketbolā, ko pirmo reizi rīko biedrība ”Streetbasket” sadarbībā ar Latvijas Basketbola savienību. Sacensības notiks astoņos posmos Jēkabpilī, Ogrē, Jelgavā, Krāslavā, Cēsīs, Bauskā, Saldū un Kuldīgā, kur 26. augustā tiks kronēti jaunie valsts čempioni piecās grupās.

2017. gada Latvijas čempioni tiks noteikti piecās grupās – Vīrieši (2000. g. dz. un vecāki), Sievietes (2000. g. dz. un vecākas), U16 (2001. g. dz. un jaunāki), U14 (2003. g. dz. un jaunāki) un U12 (2005. g. dz. un jaunāki). Visās trijās jauniešu vecuma grupās puiši un meitenes spēlē kopā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins

3×3 basketbolam Latvijā ir stipras tradīcijas, kuru attīstīšanā lielu ieguldījumu devusi arī jauniešu vidē populārā ”Ghetto Basket” kustība. Ceru, ka 2017. gada sezonā piešķirtais valsts čempionāta statuss vairos 3×3 basketbola popularitāti, motivēs basketbolistus specializēties 3×3 basketbolā, un, apvienojot spēkus, izdosies uzlabot Latvijas pozīcijas FIBA reitingā.

Valsts čempionu kausus un medaļas labākās komandas saņems par sasniegtajiem rezultātiem sezonas kopvērtējumā. Noslēguma rangu tabulā katrai komandai tiks ņemti vērā seši labākie rezultāti posmos. Katrā posmā komanda var nopelnīt no 10 punktiem (par piedalīšanos) līdz 100 punktiem (par pirmo vietu). Sezonas laikā katru vienību var pārstāvēt ne vairāk par astoņiem basketbolistiem. Vīriešu grupas kopvērtējuma astoņām labākajām komandām būs iespēju piedalīties ”Ghetto Basket” finālturnīrā 31. augustā Rīgā, Grīziņkalnā.

''Ghetto Games'' līderis, Raimonds Elbakjans

”Ghetto Games” līderis, Raimonds Elbakjans

Prieks, ka ”Ghetto Basket” devītajā sezonā sadarbosimies ar Latvijas Basketbola savienību, astoņos posmos nosakot Latvijas čempionus. Kopīgi vēlamies sasniegt mērķi – Latvijas pozīciju uzlabošanu pasaules rangā, lai mūsu valsts 3×3 basketbola komandas piedalītos pasaules lielākajos turnīrus, tiecoties uz dalību sporta veida olimpiskajā debijā. Aicinu basketbolistus startēt gan Latvijas čempionāta posmos ārpus Rīgas, kā arī ceturtdienās izbaudīt spēles ”Ghetto Basket” mājās Grīziņkalnā.

Kur var pieteikties?
Latvijas čempionāta posmiem jāpiesakās FIBA 3×3 basketbola sacensību platformā ”3x3planet.com”. Izņēmuma gadījumā komandas varēs pieteikties arī attiecīgā turnīra norises vietā, sākot ar stundu pirms spēļu sākuma. Katram spēlētājam, kurš sasniedzis 13 gadu vecumu, jābūt izveidotam spēlētāja profilam ”3x3planet.com”. Dalības maksa Vīriešu grupā – 10 EUR no komandas, pārējās grupās – 6 EUR no komandas.

U12 un U14 grupās spēles vadīs tiesneši, bet pārējās grupās noteikumu pārkāpumus fiksēs paši basketbolisti. Divās jaunākajās grupās cīņa notiks astoņas minūtes līdz 11 punktu sasniegšanai. Pārējās grupās priekšsacīkstēs un izslēgšanas turnīru pirmajās kārtās cīņa notiks līdz 11 punktiem vai līdz divu punktu pārsvaram (12:10, 13:11 utt.). Finālspēles notiks līdz 15 punktiem vai līdz divu punktu pārsvaram.

Kur var atrast informāciju?

Aktuālā informācija par Latvijas 3×3 čempionāta rezultātiem un kopvērtējumu būs atrodama mājas lapās ”ghetto.lv/basket” un ”basket.lv/3×3”. Katra posma visi rezultāti, tabulas un komandu sastāvi tiks publicēti ”3x3planet.com”.

Pagājušā gada uzvarētāji!

2016. gadā par valsts čempioniem Pro grupā kļuva Latvijas Gada 3×3 basketbolista balvas ieguvēja Mārtiņa Šteinberga pārstāvētā Rīgas komanda ”Tava ģērbtuve”, kurā spēlēja arī Agnis Čavars, Mikus Sokolovs un Jānis Antrops. Amatieru grupā uzvarēja ”Bauska”, Sieviešu grupā – Rīgas ”Ghetto Burger Team”, U18 grupā zēniem – Rīgas ”Kupidoni”, U15 grupā zēniem – ”Ventspils elite”, U15 grupā meitenēm – Rīgas ”Rīdzene”, U13 grupā zēniem – Ādažu ”Jurīš puikas”, U13 grupā meitenēm – Rīgas ”Neaizmirstamās”, U11 jauktajā grupā – Rīgas ”DSN lauvas”.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl