Komentāri
NBA komisārs: FIBA un Eirolīgai jāatrisina nesaskaņas
Foto: AFP/ SCANPIX ()

Starptautiskajai basketbola federācijai jāatrisina savas nesaskaņas ar Eirolīgas vadību, lai neatgrieztos pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, uzskata Nacionālās basketbola asociācijas  komisārs Adams Silvers.

Intervijā spāņu medijiem, ko atreferē izdevums Eurohoops, Silvers izteicies, ka pieaug starptautisko spēlētāju skaits NBA un “tas ir ļoti pozitīvi biznesam”. Tāpat Silvers uzsvēra, ka tiek strādāts pie Starpkontinentālā kausa izveides.

Atrodoties Spānijā, Silvers arī nekautrējās veltīt kritiku Eiropas basketbola vadītājiem.

“FIBA un Eirolīgai nepieciešams atrisināt nesaskaņas. Uzskatu, ka jābūt vienotai vīzijai, lai palīdzētu basketbolam augt,” paudis NBA komisārs. “Grūti novērtēt konfliktu, tomēr tas atgādina pagājušā gadsimta deviņdesmitos gadus, un tajā laikā negribētos atgriezties. Cerams, ka izaugsme turpināsies.”

Aptuveni 15 gadus kontinenta divus spēcīgākos basketbola turnīrus organizē Eiropas Basketbola līgu savienība , tomēr no pagājušā gada kontroli pār šiem turnīriem cenšas atgūt FIBA, kas ķērās arī pie ļoti drakoniskas rīcības un piedraudēja diskvalificēt visu valstu nacionālās izlases, kuru komandas piedalīsies ULEB rīkotajos turnīros – Eirolīgā vai Eiropas kausa izcīņā. Šosezon risināsies arī FIBA Čempionu līgas turnīrs, un līdz ar to kopā abas organizācijas rīkos četras dažādas starptautiskās sacensības.

Lasi vēl