NBA kā lietuviešu basketbolista dzimteni norāda PSRS, bet ātri kļūdu izlabo

Pievienot komentāru
NBA kā lietuviešu basketbolista dzimteni norāda PSRS, bet ātri kļūdu izlabo
Foto: twitter.com/RKacinskas un AFP/LETA

Lietuvas vēstnieks ASV Rolands Kriščūns vakar lūdza, lai Nacionālā basketbola asociācija (NBA) savā oficiālajā interneta vietnē izlabo jaunajam komandas spēlētājam lietuvietim Mindaugam Kuzminskam veltīto ierakstu, kurā teikts, ka viņš cēlies no Padomju Savienības. Līga ātri ”sasmēla izlieto ūdeni” un kļūdu laboja.

Vēstnieks vakar nosūtīja klubam vēstuli, bet ministrijas politikas direktors jau svētdien mikroblogošanas vietnē Twitter pievērsa Knicks uzmanību šai kļūdai. Pie kluba un Nacionālās basketbola asociācijas vērsies arī pats sportists. “Lai visiem būtu skaidrs – es esmu lietuvietis. Esmu pārliecināts, ka @NBA @nyknicks izlabos šo kļūdu,” tviterī rakstīja Kuzminsks.

FOTO: NBA kļūda

Shame on @nyknicks saying its new addition to the team Mindaugas Kuzminskas is from the #USSR. Such an insult! pic.twitter.com/V38BBBuS8Q

Šis nav pirmais gadījums, kad NBA lietuviešu basketbolistiem kā izcelsmes valsti norādījusi PSRS. Arī tīmekļa vietne Yahoo Sports šā gada sākumā, vēstot par Hjūstonas Rockets basketbolistu Donātu Motiejūnu, minēja, ka viņš dzimis Padomju Savienībā, bet NBA sacīkšu translācijā kā Motiejūna dzimšanas vieta bija norādīta Kauņa, PSRS. Gan pats basketbolists, gan Lietuvas vēstnieks lūdza šo kļūdu labot, un tas arī tika izdarīts.