“Mums ir vajadzīgas uzvaras!”; basketbolisti gatavojas svarīgajām cīņām Pasaules kausa atlases ciklā

0 Komentāru
“Mums ir vajadzīgas uzvaras!”; basketbolisti gatavojas svarīgajām cīņām Pasaules kausa atlases ciklā
Foto: Jānis Eglītis/TV3 Ziņas

Latvijas vīriešu basketbola izlase šodien, 29. augustā, aizvada atklāto treniņu, gatavojoties 2019. gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm.

Pasaules kausa kvalifikācijas otrais posms sāksies 14. septembrī “Arēnā Rīga” pret pašreizējo Eiropas čempioni Slovēniju, bet 17. septembrī Madridē būs tikšanās ar Spāniju. Ņemot vērā dažādus iemeslus, izlasei nevar palīdzēt vairāki izlases līderi, tostarp joprojām traumētais NBA zvaigzne Kristaps Porziņģis. Taču tas paver iespējas citiem, ar izlasi trenējas divi debitanti, Itālijā spēlējošais U20 līderis Artūrs Strautiņš un Rīgas VEF spēlējošais Artjoms Butjankovs.

Mūs sagaida divas ļoti svarīgas spēles ar ļoti spēcīgiem pretiniekiem, bet, ja mēs gribam turpināt cīņu par Pasaules kausu, mums ir vajadzīgas uzvaras, žurnālistiem uzsvēra izlases treneris Arnis Vecvagars. Savukārt izlases kapteinis Jānis Blūms uzteica komandas biedru profesionalitāti, par spīti robiem sastāvā: “Mums šobrīd ir septiņi, astoņi Eirolīgas spēlētāji un trīs NBA spēlētāji, bet ar šādu profesionālu attieksmi kā izlasē gan NBA gan Eirolīgā mūsējo būs vēl vairāk.”

Pirms kvalifikācijas spēlēm izlasei būs trīs pārbaudes spēles, jau piektdien viesos Espo pilsētā pret Somiju, kas 7. septembrī viesosies arī Rīgā, kā arī 9. septembrī Viļņā pret Lietuvu.

Ņemot vērā pirmā posma rezultātus, šobrīd otrajā posmā Spānija ar sešām uzvarām sešās spēlēs ir pirmajā vietā, kamēr ar četriem panākumiem seko Turcija un Latvija. Melnkalnei un Ukrainai ir trīs uzvaras, kamēr Slovēnijai ir divi panākumi.

Pasaules kausa finālturnīram, kas nākamgad notiks Ķīnā, kvalificēsies grupas trīs labākās izlases.

0 Komentāru