Komentāri
Muižnieks: Spēles rezultātu izšķīra sīki momenti un nianses
Foto: LETA ()

Latvijas basketbola kluba Ventspils zaudējumu Starptautiskās Basketbola federācijas Čempionu līgas pamatturnīra pirmajā spēlē izšķīra sīki momenti un nianses, uzskata ventspilnieku galvenais treneris Kārlis Muižnieks.

Jau vēstīts, ka Ventspils trešdien C apakšgrupas spēlē savā laukumā ar rezultātu 76:77 piekāpās Vācijas komandai Oldenburgas Ewe Baskets, kas uzvaras grozu iemeta pamatlaika pēdējā sekundē.

“Protams, gribējām uzvarēt un bijām tuvu tam. Visu spēli izšķīra sīki momenti un nianses. Tāpat tas bija arī pēdējā metienā. Pietrūka nedaudz uzmanības, bija taktiski nepareizi ieņemta pozīcija. Visnotaļ interesanta spēle ar līdzīgiem pretiniekiem, taču žēl, ka nesanāca uzvarēt,” pēc cīņas pauda Muižnieks.

Kā uzsvēra Ventspils treneris, Ewe Baskets ir laba komanda ar pieredzi Eirokausos, kas šādā sastāvā spēlē kopā jau vairākus gadus.

“Noteikti, ka viņi bija mūs izskautojuši un labi sagatavojušies spēlei. Zinājām, ka spēles sākums būs nervozs un basketbolisti nevarēs parādīt savas labākās īpašības. Vēlos pateikties saviem spēlētājiem, kuri spēja atrast risinājumus un spēles ritmu uzbrukumā. Tāpat arī aizsardzībā viņi pielāgojās, kā jāspēlē, lai varētu uzvarēt. Veiksme šoreiz bija pretinieku pusē,” teica Muižnieks.

Pirmajā puslaikā astoņus no 28 komandas punktiem iemeta Folerins Kempbels, kuram otrajā puslaikā bija mazāka loma laukumā.

“Kempbels ar pārliecību ienāca spēlē jau no paša sākuma un guva punktus. Otrajā puslaikā viņš spēlēja mazāk, tas vairāk bija taktisks risinājums, nekā tā bija viņa vaina. Beigās mēs gribējām un varējām viņu izmantot vairāk aizsardzībā, lai nosegtu pretinieku līderus,” secināja treneris.

Tāpat arī ventspilnieku basketbolists Andrejs Gražulis uzsvēra nervozo spēles sākumu, par ko liecināja arī rezultāts uz tablo.

“Pēc tam atvērāmies. Bija interesanta spēle, bet dažreiz nepaveicās un nenospēlējām līdz galam, kā pēdējā epizodē. Kļūdu mums bija maz, neredzu iemeslu pārdzīvot,” skaidroja Gražulis.

Savukārt Oldenburgas vienības galvenais treneris Mladens Drijenčičs ir apmierināts ar izcīnīto uzvaru, jo īpaši ar Krisa Krāmera parādīto sniegumu.

“Nebija viegli, jo sezonu esam sākuši ar savainojumiem, kas mums liedz izmantot četrus spēlētājus. Psiholoģiski šī situācija ir ļoti smaga. Mačā pret Ventspili ieguvām enerģiju, kas mūsu komandai ir ļoti svarīga,” teica Drijenčičs.

Tikmēr viesu basketbolists Krāmers arī pauda gandarījumu par labo maču. “Otrajā puslaikā Ventspils guva vieglus grozus, tomēr savācāmies un atspēlējāmies. Zinām, ka traumas mūs nomāc, taču uz Ventspili devāmies ar domu nemeklēt attaisnojumus,” stāstīja Krāmers.

Lasi vēl