LU studentu komanda nopietni papildinās ISBL finālturnīram

Komentāri
LU studentu komanda nopietni papildinās ISBL finālturnīram
Foto: BK Latvijas Universitāte

Jau rīt, 28. aprīlī, Olimpiskajā sporta centrā tiks dots starts Starptautiskās Studentu Basketbola līgas (ISBL) Final 4 turnīram, kurā Latviju pārstāvēs Latvijas Universitātes studentu komanda. Gatavojoties turnīram, LU komanda sastāvu papildinājusi ar Renāru Magoni (BK Jēkabpils) un Kristapu Pļavnieku (BK Jelgava). Ieeja apmeklētājiem uz visām spēlēm bez maksas.

Renārs Magone sezonas lielāko daļu aizvadīja LU komandā, vien marta sākumā pievienojoties basketbola klubam Jēkabpils, tiesa, izvirzītos sezonas mērķus klubam tā arī nesasniedzot. Ņemot vērā, ka sezona ir noslēgusies, Magone, kurš kopā ar Latvijas Universitāti šosezon piedalījās visos ISBL kvalifikācijas posmos un bija viens no komandas līderiem (vidēji 11,2 punkti), ir gatavs palīdzēt studentiem arī finālturnīrā.

Tomēr tas nav vienīgais LU pastiprinājums – studentu komanda panākusi vienošanos ar aizsarga pozīcijas spēlētāju Kristapu Pļavnieku, kurš aizvadītajā sezonā bija viņš no BK Jelgava līderiem Aldaris LBL (vidēji 13,9 punkti). Balstoties uz turnīra nolikumu, komandas sastāvam drīkst pieteikt līdz diviem spēlētājiem, kas nav konkrētās augstskolas studenti, līdz ar to Pļavnieku būs iespējams redzēt LU kreklā jau šo ceturtdien un piektdien ISBL finālturnīrā, tiesa, klubā norāda, ka Pļavnieka piesaiste šajā turnīrā vērtējama arī no nākotnes perspektīvas.

FOTO: BK Latvijas Universitātes karsējmeitenes

Interesanti, ka vēl pirms finālturnīra sākuma ceturtdien tiks aizvadīta aizraujoša basketbola sadraudzības spēle starp ISBL organizatoru un Latvijas basketbola vecmeistaru komandām. Starp skaļākajiem uzvārdiem pretinieku rindās jāmin izcilā krievu basketboliste, 2008. gada Pekinas Olimpisko spēļu bronzas medaļniece Svetlana Abrosimova, kura šobrīd darbojas kā ISBL izpilddirektore, savukārt Latvijas vecmeistaru komandā dalību apstiprinājuši tādi pašmāju bijušie sportisti kā Gundars Vētra, Kārlis Muižnieks, Aigars Zeidaks un citi. Spēle Elektrum Olimpiskajā centrā ceturtdien, 28.aprīlī, sāksies jau pl.14:00, un ieeja apmeklētājiem būs bez maksas.

Turnīra pirmā pusfināla spēle starp igauņu un krievu studentu komandām sāksies pl.15:30, savukārt oficiālā atklāšanas ceremonija plānota 17:45. Tās ietvaros ar muzikālu priekšnesumu uzstāsies bundzinieks Kristers Hartmanis. Latvijas un Lietuvas studentu komandu spēle sāksies pl.18:00.

Datums Laiks Mājinieki Viesi Rezultāts
28.04. 15:30 Tallinas Tehnoloģiju univ. MFFKI
28.04. 18:00 Latvijas Universitāte Lietuvas Sporta universitāte
29.04. 14:30 Par 3.vietu
29.04. 17:00 Fināls

Lasi vēl