Lomažs kļūst par Eiropas U-20 čempionāta septīto rezultatīvāko spēlētāju

Pievienot komentāru
Lomažs kļūst par Eiropas U-20 čempionāta septīto rezultatīvāko spēlētāju
Foto: fiba.com ()

Viens no Latvijas izlases līderiem Rihards Lomažs kļuvis par Eiropas U-20 čempionāta basketbolā, kas svētdien noslēdzās Helsinkos, septīto rezultatīvāko spēlētāju, bet Klāvs Čavars – par ceturto labāko cīnītāju zem groziem.

Eiropas čempionātā par pārliecinoši rezultatīvāko kļuva vidēji mačā 24,9 punktus sametušais soms Lauri Markanens, tomēr tas neglāba mājiniekus no priekšpēdējās, 15.vietas un izkrišanas no augstākās divīzijas.

Tikmēr Lomažs septiņos mačos vidēji sameta 15,6 punktus, bet 15.vietu ar vidēji 13,4 punktiem starp rezultatīvākajiem ieņēma Čavars. Tāpat Čavars realizēja vidēji 61,7% metienu no spēles, kas bija pārliecinoši labākais rādītājs turnīrā.

Vēl Čavars vidēji mačā savāca 8,3 bumbas zem groziem, kas šajā rādītājā deva dalītu ceturto pozīciju, bet ar vidēji 1,3 blokiem šajā rādītājā ieņēma dalītu sesto vietu.

Savukārt starp labākajiem rezultatīvo piespēļu izpildītājiem septītais ar vidēji 4,3 piespēlēm bija Renārs Birkāns. Tikmēr pieļautajās kļūdās septīto vietu ar vidēji 3,1 neveiksmīgu epizodi mačā dalīja Lomažs.

Čavars kļuva par turnīra sesto sekmīgāko basketbolistu, vidēji mačā nopelnot 16,7 efektivitātes koeficienta punktus, kā arī bija vien viens no trim basketbolistiem, kas trijos mačos izcēlās ar “double-double”.

Savukārt komandu vērtējumā Latvija ar 73,6 gūtiem punktiem ik spēlē bija Eiropas čempionāta 11.rezultatīvākā komanda, kamēr šajā rādītājā ar 79,4 punktiem triumfēja Lietuva. Izcīnītajās atlēkušajās bumbās Latvijas basketbolisti bija otrajā vietā (47,3), bet līderpozīciju ieguva ne tik glaimojošā statistikas rādītājā – pieļautajās kļūdās, jo tā vidēji spēlē to izdarīja tieši 20 reizes