Lietuvas Basketbola līgas prezidents: Lietuvos Rytas un Žalgiris nekad netiks izslēgti no turnīra

Pievienot komentāru
Lietuvas Basketbola līgas prezidents: Lietuvos Rytas un Žalgiris nekad netiks izslēgti no turnīra
Foto: AFP/LETA

  Viļņas Lietuvos Rytas un Kauņas Žalgiris komandas nekad netiks izslēgtas no Lietuvas Basketbola līgas (LKL), pavēstījis šī turnīra prezidents Remigijs Milašus.

Lietuvos Rytas nākamajā sezonā nedrīkstēs piedalīties valsts čempionātā, jo tas plānojis piedalīties Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) neatzītajā Eiropas Basketbola līgu savienības (ULEB) Eiropas kausa izcīņā. Ar šādu lēmumu trešdien klajā nāca Lietuvas Basketbola federācija.

Tomēr Milašus portālam Basketnews.lt norādījis, ka Lietuvos Rytas un Žalgiris nekad netiks izslēgti no LKL turnīra.

Šāds federācijas lēmums ne tikai ietekmē Lietuvu, bet arī visu Eiropu. Tagad piekritām lēmumam, lai federācija izvairītos no problēmām. Ja būs nepieciešams, dibināsim citu organizāciju, kur FIBA nebūs nekādas ietekmes, atklāja Milašus. Tomēr vēl ir laiks. Rudenī redzēsim, kā lietas atrisināsies. Ar Žalgiris un Lietuvos Rytas klubiem sazinos nepārtraukti. Šie divi klubi nekad nepametīs LKL.

Tāpat Milašus kritizēja FIBA jaunizveidoto turnīru, kam dots Čempionu līgas vārds. Viņi apsolīja lielu naudu, kā šai organizācijai nav. Visi klubi vēlas spēlēt tur, kur ir nauda, un FIBA organizācijai tās nav. Viņiem pat nav sponsora, kamēr ULEB Eirolīgai ir sponsori, kas spējīgi dot naudu.

Kā zināms, jau gandrīz 15 gadus Eiropas basketbola divus spēcīgākos turnīrus organizē ULEB, tomēr no pagājušās vasaras kontroli pār šiem turnīriem cenšas atgūt FIBA, kas pašlaik vērsusies pie ļoti drastiskas rīcības un piedraudējusi diskvalificēt visu valstu nacionālās izlases, kuru komandas piedalīsies ULEB rīkotajos turnīros.

Lai izvairītos no diskvalifikācijas, Lietuvas Basketbola federācija diskvalificējusi Lietuvos Rytas no nacionālā čempionāta, jo tā noslēgusi trīs gadu līgumu ar ULEB.

FIBA no starptautiskiem izlašu turnīriem varētu diskvalificēt 14 valstis, kuru klubi piekrituši nākamsezon startēt ULEB rīkotajos turnīros. Diskvalifikācijas draud Slovēnijai, Horvātijai, Serbijai, Melnkalnei, Maķedonijai, Krievijai, Spānijai, Bosnijai un Hercegovinai, Lietuvai, Itālijai, Grieķijai, Izraēlai, Polijai un Turcijai.

Nākamsezon FIBA rīkos jaunu turnīru, kas nosaukts Čempionu līgas vārdā. Tās pamatturnīrā paredzēta vieta 32 klubiem no 12 valstīm, tostarp arī Latvijas.

FIBA Eiropas nodaļas (FIBA Europe) valde iepriekš paziņoja, ka ikviena nacionālā federācija, kuras jurisdikcijā esošie klubi iesaistīsies kādās attiecībās ar ULEB turnīrus rīkojošo organizāciju Euroleague Commercial Assets (ECA) vai citām ar to tieši vai netieši saistītām organizācijām, tiks aicināta izslēgt šos klubus no nacionālā čempionāta. Nespēja nodrošināt kārtību draud ar diskvalifikāciju no nacionālo vīriešu izlašu sacensībām, kas var tikt attiecināta arī uz cita līmeņa turnīriem.

Tiesa, Latvijai šādas sekas nedraud, jo šosezon pirmoreiz kopš 2002./2003.gada sezonas Latvija nebija pārstāvēta Eiropas otrajā spēcīgākajā basketbola turnīrā ULEB Eiropas kausā, kura nākotne līdz ar to pašlaik ir neskaidra.

Lasi vēl