Leģenda sieviešu basketbolā – Uļjana Semjonova

Pievienot komentāru
Leģenda sieviešu basketbolā – Uļjana Semjonova
Foto: publicitātes foto ()

Tuvojas lielākais 2016. gada vasaras sporta notikums – Brazīlijas spilgtākajā pilsētā Riodežaneiro norisināsies vasaras olimpiskās spēles. Mums atliek tikai minēt, cik medaļu Latvijas olimpieši pārvedīs mājās šogad! Bet, kamēr visi esam šā notikuma gaidībās, piedāvāju atcerēties par mūsu sportistiem, kuri jau ir pierādījuši Latvijas vārdu pasaulē un ieguvuši olimpiskās medaļas!

Uļjana Semjonova ir divkārtēja olimpiskā, trīskārtēja pasaules, desmitkārtēja Eiropas čempione. Viņa ir starptautiskiem tituliem bagātākā spēlētāja pasaules sieviešu basketbola vēsturē. Izcila centra spēlētāja, ilggadēja TTT komandas un Padomju Savienības izlases līdere. Uzņemta Pasaules basketbola, Sieviešu basketbola un FIBA Slavas zālēs.

Uļa dzimusi Daugavpils rajona Medumos un basketbolu iepazina tikai 13 gadu vecumā, ka augumā garā meitene tika uzaicināta trenēties uz Rīgu. Izcilā jaunatnes trenera Augusta Raubena vadībā viņa ātri apguva basketbola pamatelementus. Turpmākajos gados Semjonova sasniedza izcilu tehnisko un taktisko meistarību, kas deva iespēju visā pilnībā izmantot unikālo augumu (210 cm) un padarīja viņu nepārspējamu gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, gan cīņā par atlēkušajām bumbām.

Uļjana Semjonova: ”Tagad brīžos, kad veselība sašķobās, reizēm iznāk paprātot: vai bija vērts visu apzinīgo mūžu ziedot sevi pilnībā? Taču es laikam esmu maksimāliste, izdaru visu, ko vien spēju; ar mazāk man nepietiek. Mazotnē man ģimene mācīja katru iesākto darbu paveikt godīgi, ar pilnu atdevi un līdz galam. Bijām taču zemnieki. Basketbols sākumā man likās tāda kā vieglprātība — līdz to iemīlēju caur TTT un komandas lieliskajām meitenēm.”

”Basketbols man neapnika nekad, kaut arī reizēm spēlēt iznāca gandrīz augu gadu bez atvaļinājuma. TTT nomainīja PSRS izlase, tad atkal nāca TTT sezona. Vienmēr domāju par komandas prestižu, par kārtējā titula izcīnīšanu. Liels stimuls bija līdzdalība Eiropas kausa izcīņā, kas deva tolaik ekskluzīvo iespēju apceļot ārzemes. Ja kādreiz gadījās zaudēt, tad bija liels kauns,” atzīstas Semjonova.