Lebrons Džeimss pagarinās līgumu ar NBA čempionvienību Cavaliers

Pievienot komentāru
Lebrons Džeimss pagarinās līgumu ar NBA čempionvienību Cavaliers
Foto: AFP/ SCANPIX ()

Lebrons Džeimss pagarinās līgumu ar Nacionālās Basketbola asociācijas čempionvienību Klīvlendas Cavaliers, avoti apstiprinājuši Ziemeļamerikas sporta medijam ESPN.

LETA jau ziņoja, ka Džeimss jūnija beigās atteicās no nākamajā sezonā garantētiem 24 miljoniem dolāru (21,6 miljoniem eiro), lai kļūtu par brīvo aģentu.

ESPN noskaidrojis, ka Džeimss negrasās atstāt Cavaliers komandu, tomēr ar jauna līguma noslēgšanu basketbolists nesteidzas, jo patlaban viņš ceļo un izbauda laiku kopā ar ģimeni.

Līgas noteikumi paredz, ka Džeimsam ir vairākas līguma izvēles. Viņš, tāpat kā iepriekšējās divās vasarās, var noslēgt viena gada līgumu, nākamajā sezonā nopelnot 27,6 miljonus ASV dolāru. Džeimss var noslēgt arī vairāku gadu līgumu un nākamajā sezonā saņemt 30,9 miljonus dolāru, kas viņu padarītu par vislabāk apmaksātāko spēlētāju līgā.

NBA spēlētāji šovasar var tikt pie krietni ienesīgākiem līgumiem, jo, pateicoties jaunajiem televīzijas translāciju kontraktiem, klubiem palielināti algu griesti.

Džeimss NBA brīvais aģents ir jau trešo vasaru pēc kārtas. Ja pirms diviem gadiem viņš nolēma atstāt Maiami Heat un atgriezties Cavaliers rindās, tad pērn viņš izmantoja līgumā atrunāto punktu un pēcāk parakstīja jaunu un ienesīgāku vienošanos ar Klīvlendas klubu.

Foto: Cavaliers sērijā paveic neticamo un ar asarām acīs svin čempiontitulu

Pašlaik 31 gadu vecais Džeimss pagājušajā sezonā aizveda Cavaliers klubu līdz pirmajam NBA čempiontitulam vēsturē, kā arī saņēma finālsērijas vērtīgākā spēlētāja balvu.

Finālsērijas septiņās spēlēs Džeimss vidēji izcēlās ar 29,7 punktiem, 11,3 atlēkušajām bumbām un 8,9 rezultatīvām piespēlēm. Finālā Cavaliers ar 4-3 pieveica pērnās sezonas čempioni Goldensteitas Warriors.

Iepriekš Džeimss par NBA čempionu kļuva arī Heat sastāvā – 2012. un 2013.gadā. Visas trīs reizes amerikānis tika atzīts arī par finālsērijas vērtīgāko basketbolistu.