LBL nākamajā sezonā startēs 10 komandas, būs jāiztiek bez BK Jelgavas

Pievienot komentāru
LBL nākamajā sezonā startēs 10 komandas, būs jāiztiek bez BK Jelgavas
Foto: F64

Jelgavas komanda nav pieteikusies dalībai nākamās sezonas Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempionātam, bet kopumā pieteikumi saņemti no desmit vienībām, informē Latvijas Basketbola savienība (LBS).

LBL vadības noteiktajā termiņā 2016./2017.gada čempionātam pieteikušās desmit komandas: čempioni Valmiera/ORDO, VEF Rīga, Ventspils, Liepāja/Triobet, Jūrmala/Fēnikss, Valka/Valga, Jēkabpils, Barons, Ogre/Kumho Tyres un Latvijas Universitāte. Paredzams, ka LBL 26.sezonas čempionāts sāksies septembra beigās un finišēs līdz 2017. gada 31.maijam.

Tikmēr pieteikumu līdzdalībai LBL čempionātā nav iesniedzis basketbola klubs Jelgava, kura pārstāvji pauduši nodomu startēt otrās divīzijas čempionātā. LBL augstākajā sabiedrībā Jelgava ar savu komandu bija pārstāvēta no 1993. līdz 1997.gadam un kopš 2008.gada. Labākais rezultāts – sestā vieta (2010.-2012. gadā). Savukārt iepriekšējās sezonās vienība nesasniedza izslēgšanas turnīru, turklāt starpsezonā to atstāja arī galvenais treneris Mārtiņš Gulbis, kurš pievienojies Barons klubam.

LBS valde apstiprinājusi LBL nolikumu, izņemot sadaļu par izspēles sistēmu, ko paredzēts skatīt tuvākajās sēdēs. Ņemot vērā klubu sanāksmē formulēto dalībnieku pozīciju, paredzēts pamatturnīru pabeigt līdz aprīļa vidum, izbrīvējot vairāk laika izslēgšanas turnīram. Šajā pavasarī par LBL čempioniem pirmo reizi vēsturē kļuva Valmiera/ORDO, kas spraigā septiņu spēļu sērijā ar 4-3 pārspēja pagājušā gada Latvijas labāko vienību VEF Rīga.