Latvijas U20 basketbolisti Eiropas čempionāta ievadā sāpīgi piekāpjas čempionei Serbijai

Latvijas U-20 basketbola izlase sestdien Helsinkos notiekošā Eiropas čempionāta pirmajā spēlē ar 68:70 (15:21, 14:15, 21:17, 18:17) zaudēja pašreizējajiem čempioniem Serbijai. Latvijas labā šajā spēlē 29 punktus iemeta Rihards Lomažs, kamēr 16 pievienoja Klāvs Čavars. Savukārt astoņus punktus guva Verners Kohs.

Latvijas basketbolisti šo maču uzsāka pārliecinoši, izvirzoties vadībā ar 9:2, bet pēc tam serbi izlīdzināja cīņas gaitu, turklāt pirmā ceturkšņa pēdējo sešu minūšu laikā veica 14:1 izrāvienu un pirmajā pārtraukumā devās ar 21:15 vadību. Savukārt otrajā ceturtdaļā serbi neļāva Latvijai panākt neizšķirtu, nepārtraukti turoties dažu punktu atstatumā, bet pirmais puslaiks noslēdzās ar 36:29 par labu pašreizējajiem Eiropas čempioniem.

Otrā puslaika sākumā spēles gultne pārāk nemainījās, turklāt Serbija trīsarpus minūtes līdz trešā ceturkšņa beigām panāca arī 11 punktu pārsvaru (51:40). Tiesa, pēc tam Latvijas basketbolistiem sekmējās, un viņi, gūstot 11 punktus pēc kārtas, ceturtās ceturtdaļas trešajā minūtē pēc Eduarda Hāznera precīzā tālmetiena izvirzījās vadībā jau ar 58:53. Tomēr Serbijas spēlētāji radušos deficītu diezgan ātri atspēlēja un atkal pārņēma vadību.

Spēles izskaņa aizritēja spraigā cīņā. Serbijai atrodoties vadībā ar 70:68, laba iespēja izvirzīt vadībā Latviju 11 sekundes pirms pamatlaika beigām bija Koham, bet viņa trīspunktnieks lidoja groza secen. Tiesa, pēcāk serbi pamanījās netrāpīt abus soda metienus, bet Latvijai pēdējam uzbrukumam atlika 1,2 sekundes, taču Čavara metiens no groza apakšas tika bloķēts. Svētdien Latvijas jaunie basketbolisti tiksies ar Slovēniju, bet otrdien spēkosies ar Ukrainu.