Latvijas U20 basketbolisti EČ ceturtdaļfināla mačā spraigā cīņā zaudē spēcīgajai Spānijai

Latvijas U-20 basketbola izlase Helsinkos notiekošā Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla mačā piektdien ar 70:79 (19:25, 20:21, 17:22, 14:11) piekāpās spēcīgajiem Spānijas vienaudžiem, tādējādi turnīrā cīnīsies par 5.-8.vietu.

Pārliecinoši rezultatīvākais spēlētājs Latvijas izlases rindās bija Rihards Lomažs, kurš guva 31 punktu un atdeva sešas rezultatīvas piespēles. Tikmēr 12 punkti Vernera Koha kontā, bet Klāvam Čavaram desmit punkti un desmit bumbas zem groziem. Savukārt Spānijas izlasē ar 26 punktiem atzīmējās Fransisko Alonso. Spēles sākumā Latvijas jaunie basketbolisti ielaida piecus bezatbildes punktus, bet, pateicoties Čavara un Rūdolfa Strādnieka gūtajiem punktiem, izdevās pietuvoties līdz 4:5. Turpinājumā spāņi turējās nelielā vadībā, bet pirmās ceturtdaļas vidū Lomažs panāca neizšķirtu 11:11. Ceturkšņa otrajā pusē daudz precīzāki bija pretinieki, bet mača pirmo nogriezni latvieši noslēdza atrodoties iedzinējos ar 19:26.

VIDEO

Otrajā ceturksnī Latvijas izlase pirmajās četrās minūtēs guva tikai divus punktus, kas spāņiem ļāva panākt desmit punktu atstatumu (31:21). Arī nākamajā sešās minūtēs dienvidnieku pārsvars turējās desmit punktu robežās, bet pirmo puslaiku ar rezultātu 46:39 uzvarēja spāņi. Otrā puslaika sākumā latvieši mēģināja samazināt pretinieku pārsvaru, pāris reizes pietuvojoties līdz mīnus četriem punktiem, taču ceturtdaļas nogali sekmīgāk aizvadīja Pireneju pussalas pārstāvji, dueļa trešo nogriezni noslēdzot ar 12 punktu handikapu (68:56).

FOTO

Ceturtā ceturkšņa otrajā pusē Latvijas jaunajiem basketbolistiem izdevās spāņu pārsvaru samazināt zem desmit punktu robežas, tomēr spēles galotnē tika piedzīvots zaudējums ar rezultātu 70:79.