Komentāri
Latvijas U18 basketbolisti neatkarīgi no zaudējuma Vācijai iekļūst nākamajā kārtā
Foto: FIBAEUROPE.COM

Latvijas U18 vīriešu basketbola izlase sestdien Eiropas čempionātā zaudēja Vācijai ar 76:84, cīņas labāko divpadsmitniekā turpinot bez uzvarām. Nākamajās trīs spēlēs E grupā Latvija sacentīsies pret Franciju, Čehiju un Spāniju. Cīņu par medaļām turpinās četras spēcīgākās komandas.

Serbijas uzvara pār Melnkalni garantēja Latvijai ceļazīmi uz E grupu neatkarīgi no pēdējās spēles iznākuma. Panākuma gadījumā Jāņa Gailīša, Jevgeņija Kosuškina un Raimonda Feldmaņa komanda atstātu vāciešus ārpus divpadsmitnieka, turklāt tālāk ņemtu uzvaru pār Melnkalni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vācijai sestdienas spēle bija trīskārši svarīga. Pretiniekiem izšķīrās: 1) iekļūšana nākamajā kārtā, 2) iespēja turpināt cīņu E grupā ar divām uzvarām un 3) pamatakmens ielikšana cīņā par astoņnieku. Īsta play-off spēle!

Pretinieku līderi pārbaudījumam izrādījās gatavi. Visvairāk galvassāpju Latvijai radīja Francijas čempionu SIG Strasbourg noskatītais aizsargs Kostja Mušidi. Beļģijā dzimušais spēlētājs, kura tēvs nāk no Krievijas un māte no Francijas, plosīja aizsardzību ar precīziem metieniem, agresīviem garāmgājieniem un agresīvām piespēlēm. Smagi klājās arī pret spēka uzbrucēju Jesaju Hartenštainu.

Mušidi izdevās varens sākums, un vācieši dažās minūtēs ieguva 14 punktu pārsvaru – 5:19. Raimo un Krūmiņa tālmetieni starpību nedaudz samazināja, bet otrajā ceturtdaļā par sevi atgādināja Verners Kohs. Iemetis pirmo tālmetienu, nākamajās minūtēs viņš parādīja, ka var labi nospēlēt arī tuvāk grozam. Tiesa, vācu spēle soda laukumā joprojām bija efektīvāka – 18:36.

Latvieši veiksmi atrada tālmetienos. Trīs Koha trāpījumi un viens Zorika trīspunktnieks strauji samazināja starpību – 38:41. Puslaika izskaņā punktus guva tikai vācieši – 38:45. Arī trešās ceturtdaļas sākumā rezultāts auga viņu labā, sasniedzot 15 punktu atzīmi – 45:60.

Spēli palīdzēja lauzt Kristers Zoriks, kura piespēles apgādāja partnerus perimetrā. Eduards Hāzners un Zigmārs Raimo samazināja starpību, pēc 11:1 izrāviena panākot 56:61, taču pusstundas beigas sanāca ļoti neveiksmīgas. Hartenštains sekmīgi noslēdza vācu uzbrukumu, bet pēc partnera neveiksmīgā soda metiena savāca atlēkušo bumbu un guva otrās iespējas punktus – 56:66.

Zoriks un Kohs uzņēmās vilkt komandu, rādot paraugu uzbrukumu noslēgumos. Trīsdesmit sestajā minūtē ar kopīgām pūlēm izdevās samazināt starpību līdz četriem punktiem – 68:72. Sūri grūti iegūtais tika izsēts divos vācu pretuzbrukumus, taču Koha tālmetiens un Birkāna precīzie soda metieni cerības atjaunoja – 73:76.

Kohs neveiksmīgi piezemējās un minūti pavadīja, sāpēs guļot uz grīdas, taču spēja atgriezties laukumā. Vācieši pirms pēdējām divām minūtēm atguva sešu punktu pārsvaru (74:80), bet Latvijas snaiperu klātbūtnē nevarēja justies droši. Zoriks garāmgājienā divus punktus atspēlēja, tomēr vāciešu sniegums groza apakšā visas spēles garumā bija un palika iespaidīgāks. Koha kļūda priekšpēdējā pilnajā uzbrukumā sāncenšiem dāvāja vēl vienu ekstra uzbrukumu, tādēļ nācās pārkāpt noteikumus. Vācieši iemeta divus no četriem soda metieniem un varēja līksmot par svarīgo uzvaru.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl