Latvijas U-20 basketbolisti EČ astotdaļfinālā pārspēj Zviedrijas vienaudžus

Latvijas U-20 basketbola izlase Helsinkos notiekošā Eiropas čempionāta astotdaļfinālā trešdien pārspēja Zviedrijas vienaudžus, līdz ar to turpinot cīņu par medaļām.

Latvijas komanda bija pārāka ar rezultātu 66:53 (17:9, 18:10, 16:15, 15:19). Uzvarētāju sastāvā rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Rihards Lomažs, 12 punktus iemeta Klāvs Čavars, bet Eduards Hāzners izcēlās ar 11 punktiem un deviņām izcīnītām atlēkušajām bumbām.

Tikmēr Zviedrijas komandas rindās 15 punktus guva Šerifs Drammehs. Latvijas izlase piektdien ceturtdaļfinālā spēkosies ar Spānijas un Ungārijas pāra uzvarētāju, kas noskaidrosies trešdien vēlāk.

Mačā pret Zviedriju jau sākumā Latvijas izlase ieguva vadības grožus un puslaika pārtraukumā devās ar 16 punktu pārsvaru. Trešajā ceturtdaļā Latvijas basketbolisti vadību palielināja līdz 22 punktiem, taču turpinājumā Zviedrijas izlase starpību nedaudz samazināja. Pateicoties komandas līderu Lomaža un Čavara rezultatīvajam sniegumam, Latvijas izlase nepieļāva dienu iepriekš pieļauto kritumu un noturējās vadībā līdz pat finālsvilpei.

Līdz ar to Latvijas izlase turnīra turpinājumā cīnīsies par pirmo līdz astoto vietu, bet Zviedrijas basketbolisti par devīto līdz sešpadsmito. Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu A divīzijā.