Latvijas sieviešu basketbola izlase sāk ceļu uz finālturnīru Čehijā

0 Komentāru
Latvijas sieviešu basketbola izlase sāk ceļu uz finālturnīru Čehijā
Foto: F64

Latvijas sieviešu valstsvienība jaunā galvenā trenera Mārtiņa Zībarta vadībā 15 spēlētāju sastāvā sākusi gatavoties Eiropas 2017.gada čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajai spēlei ar Lietuvas izlasi, kas sestdien, 21.novembri plkst.17 sāksies Olimpiskajā sporta centrā.

Komandas sastāvā atgriezušās Zane Teilāne (Tamane) un Elīna Babkina, ierindā ir ārzemēs sezonu veiksmīgi sākušās Anete Jēkabsone-Žogota, Gunta Baško-Melnbārde, Anete Šteinberga, Aija Putniņa, kā arī citas Latvijas labākās basketbolistes.

FOTO: Latvijas sieviešu basketbola izlase treniņā

JAUNA (VECĀ) KĀRTĪBA

Īstenojot starptautisko basketbola sacensību kalendāra reformu, FIBA atgriezusies pie kārtības, kāda Eiropas sieviešu basketbolā pastāvēja no 1999. līdz 2003.gadam – Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēles tiek rīkotas klubu sezonas laikā, kalendārā izbrīvējot ”logus”, kuru laikā nenotiek spēles Eiropas klubu turnīros un nacionālajās līgās. 2017.gada čempionāta kvalifikācijas ciklā tādi paredzēti trīs – 2015.gada novembrī, 2016.gada februārī un novembrī. Finālturnīrs risināsies 2017.gada jūnijā. (Vīriešu čempionātā pagaidām palikusi spēkā vecā kārtība – kvalifikācijas turnīrs risināsies 2016.gada septembrī; ”logi” tiks ieviesti, sākot ar 2019.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīru, kas startēs 2017.gada rudenī.)

FOTO: Latvijas sieviešu basketbola izlases preses konference

PLUSI UN MĪNUSI

Kvalifikācijas turnīra izspēle sezonas laikā palielina iespēju nacionālo izlašu spēlēm piesaistīt skatītāju auditoriju, un vairo spēlētāju motivāciju piedalīties valstsvienību spēlēs. Vienlaikus valstsvienību vadītāju rīcībā ir ļoti maz laika, lai sagatavotos spēlēm un oficiālajās cīņās jādodas bez pārbaudes spēļu rūdījuma.

ČETRI SOĻI LĪDZ FINĀLTURĪRAM

Eiropas sieviešu čempionāta kvalifikācijas turnīra grupu izlozē Latvijas valstsvienība tika ielozēta A grupā, kurā ir tikai trīs komandas – arī Lietuva un Slovēnija. Ceļazīme uz finālturnīru tiks grupas uzvarētājām, kā arī sešām no deviņām otro vietu ieguvējām. Latvijas komandai pēc cīņas ar Lietuvu nākamās spēles paredzētas februārī, kad būs jādodas izbraukumā uz Slovēniju un Lietuvu. Pēdējā spēle – nākamā gada novembrī Rīgā ar Slovēniju.

JAUNS GALVENAIS TRENERIS

Latvijas komanda cīņu par ceļazīmi uz finālturnīru, kas 2017. gada jūnijā notiks Čehijā sāk jauna galvenā trenera Mārtiņa Zībarta vadībā. LBS prezidents Valdis Voins: ”Basketbola savienības valde ņēma vērā gan Mārtiņa Zībarta pieredzi otrā trenera darbā labos klubos un sieviešu valstsvienībā, gan arī veiksmīgo dabu ar Latvijas U20 sieviešu izlasi, kas pirms pieciem gadiem izcīnīja bronzu Eiropas čempionātā. Vairākas toreizējās jaunatnes izlases līderes tagad kļuvušas par pilntiesīgām valstsvienības dalībniecēm un ceram, spēs godam turpināt mūsu sieviešu basketbola tradīcijas.”

 

MĒRĶIS – FINĀLTURNĪRS

Latvijas komanda piedalījusies sešos Eiropas čempionātos pēc kārtas, un arī šoreiz mērķis ir skaidrs – jāizcīna ceļazīme uz finālturnīru Čehijā.

SPĒKU KONSOLIDĀCIJA

V.Voins: ”Patīkami, ka trenera Zībarta aicinājumam atsaukušās gan mūsu pieredzējušās līderes Anete Jēkabsone un Gunta Baško, gan savos klubos veiksmīgi spēlējošās Anete Šteinberga un Aija Putniņa, gan pērnsezon valstsvienībā nespēlējušās Zane Teilāne un Elīna Babkina, gan Eiropas kausa izcīņā veiksmīgi startējošās ”TTT Rīga” līderes. Paldies mūsu draugiem no akciju sabiedrības ”Latvijas Gāze”, ”Latvijas Dzelzceļa”, Rīgas pašvaldības un citiem, kuru atbalsts palīdzēs komandai sagatavoties cīņām. Jau iepriekš paldies 6.spēlētāja – līdzjutējiem, kuru atbalsts komandai būs ļoti svarīgs.”

PIEREDZE, RAKSTURS, MEISTARĪBA

Valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts: ”Aicinot spēlētājas uz īso treniņnometni, kopā ar kolēģiem sabalansējām sastāvu pa pozīcijām, lai treniņos varētu izmantot pilnus trīs piecniekus. Izmantosim taktiskos variantus, kas labi strādāja pērn, bet būs arī jaunas nianses. Jebkurā gadījumā būtiska nozīme būs spēlētāju individuālajai meistarībai uzbrukumā, kā arī raksturam aizsardzībā.”

0 Komentāru