Komentāri
Latvijas sieviešu basketbola izlase EČ spēlēs ar Krieviju, Melnkalni un Beļģiju
Foto: F64

Latvijas sieviešu basketbola izlase 2017.gada Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupā sacentīsies kopš ar Krieviju, Melnkalni un Beļģiju, noskaidrojās piektdien notikušajā izlozē. Šīs komandas ielozētas D apakšgrupā.

Tāpat kļuvis zināms, ka Latvijas izlase kopā ar C grupas komandām savas apakšgrupas spēles aizvadīs Čehijas galvaspilsētā Prāgā, kamēr A un C grupas sacentīsies citā šīs valsts pilsētā Hradeckrālovā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No pirmā groza Latvijai pretiniekos tika ielozēta Krievija, kas pērn Eiropas čempionātā izcīnīja sesto vietu, bet par kontinenta spēcīgāko valstsvienību tā kronēta 2003., 2007. un 2011.gadā, turklāt trīsreiz iegūts arī sudrabs, kamēr divreiz – bronza. Tiesa, šī gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs krievietes nepiedalījās, bet 2004.gadā Atēnās un 2008.gadā Pekinā viņas izcīnīja bronzu.

Tikmēr no otrā groza Latvijai ielozēta Melnkalne, kura pagājušā gada Eiropas čempionātā ierindojās septītajā vietā, bet tās labākais sasniegums ir sestā pozīcija 2011.gadā.

No vājākā – ceturtā – groza D apakšgrupā tika ielozēta Beļģija, kas iepriekšējo reizi Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēja 2007.gadā, izcīnot septīto vietu. Pēc tam šī valstsvienība izlaidusi četras kontinenta meistarsacīkstes pēc kārtas. Labākais Beļģijas izlases sasniegums Eiropas čempionātos ir sestā vieta 2003.gadā.

Savukārt Latvijas izlase pēc lieliskā 2007.gada čempionāta, kad pirmo reizi tika sasniegts pusfināls un iegūta ceturtā vieta, vairs tika augstu nav bijusi. Iepriekšējos divos finālturnīros vienība nav spējusi izkļūt no apakšgrupas.

Tikmēr A apakšgrupā Eiropas čempionātā spēlēs Ungārija, Ukraina, Čehija un Spānija, kamēr B grupā – Baltkrievija, Turcija, Slovākija un Itālija. Savukārt pašreizējā čempione Serbija ielozēta C apakšgrupā, kur spēlēs arī kontinenta vicečempione Francija, kā arī Slovēnija un Grieķija.

Pirms izlozes Latvija kā pēdējā nokļuvusi trešajā grozā. Pirmajā bija Francija, Spānija, Krievija un Turcija, otrajā sekoja Serbija, Baltkrievija, Ukraina un Melnkalne, trešajā grozā bija arī Grieķija, Slovākija un mājiniece Čehija, bet ceturtajā – Itālija, Ungārija, Beļģija un Slovēnija.

Izlozē tika noskaidrotas četras grupas ar četrām komandām katrā. Katras grupas uzvarētājas automātiski kvalificēsies ceturtdaļfinālam, savukārt otro un trešo vietu īpašnieces tiksies astotdaļfinālā.

Turnīra rīkotāji pēc vienu meistarsacīkšu pārtraukuma ar nākamo gadu būs atgriezušies pie 16 izlašu formāta, jo pērn Eiropas čempionātā piedalījās 20 valstsvienības. Eiropas čempionāts risināsies 2017.gadā no 16. līdz 25.jūnijam.

Latvijas izlase dalību septītajās kontinenta meistarsacīkstēs pēc kārtas nodrošināja novembrī. Atlases ciklā Mārtiņa Zībarta trenētā izlase grupā palika aiz Slovēnijas, bet apsteidza Lietuvu.

2017.gada Eiropas sieviešu basketbola čempionāta apakšgrupu sadalījums:

A grupa – Ungārija, Ukraina, Čehija, Spānija;

B grupa – Baltkrievija, Turcija, Slovākija, Itālija;

C grupa – Serbija, Slovēnija, Francija, Grieķija;

D grupa – Latvija, Beļģija, Melnkalne, Krievija.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl