Latvijas ratiņbasketbola izlase ar uzvaru sāk EČ B divīzijas turnīru

Pievienot komentāru
Latvijas ratiņbasketbola izlase ar uzvaru sāk EČ B divīzijas turnīru
Foto: facebook.com/GhettoBasket ()

Latvijas ratiņbasketbola izlase otrdien izcīnīja panākumu Sarajevā notiekošā Eiropas čempionāta B divīzijas turnīra pirmajā mačā, ar rezultātu 59:57 (13:16, 14:14, 14:10, 18:17) uzvarot Austriju.

 Latvijas izlasē 20 punktus iemeta spēlējošais treneris Raimunds Beginskis, kurš arī izpildīja piecas rezultatīvas piespēles, bet attiecīgi 13 un 12 punktus guva Kaspars Turks un Kārlis Podnieks, kura kontā arī sešas bumbas zem groziem.Čempionāta turpinājumā Latvijas izlase trešdien spēkosies ar Portugāli, kā arī sacensību saimnieci Bosniju un Hercegovinu, bet apakšgrupas noslēdzošajā mačā ceturtdien spēlēs pret Lietuvas izlasi.

Grupas divas labākās komandas kvalificēsies pusfinālam, bet pārējās divas spēkosies par piekto vietu. Otrajā apakšgrupā spēlē Francijas, Slovēnijas, Horvātijas, Krievijas un Īrijas ratiņbasketbolisti.

Ratiņbasketbolisti Eiropas čempionātam sāka gatavoties maija vidū. Viņi aizvadīja vairākas spēles starptautiskā turnīrā Sanktpēterburgā, treniņnometnes Cēsīs un Ventspilī, trīs pārbaudes spēles ar Lietuvas komandu, kurās guva vienu uzvaru, kā arī izcīnīja pirmo vietu starptautiskā turnīrā Austrijā.

Eiropas čempionāts ratiņbasketbolā risinās reizi divos gados. Vēl 2012.gadā Latvijas izlase sacentās C divīzijā, bet 2014.gadā pirmoreiz spēlēja starp B divīzijas vienībām, izcīnot sesto vietu.