Latvijas izlases pirmā pretiniece Beļģija nosauc galējo sastāvu EuroBasket 2015

Pievienot komentāru
Latvijas izlases pirmā pretiniece Beļģija nosauc galējo sastāvu EuroBasket 2015
Foto: AP/Scanpix

Latvijas izlases pretiniece Beļģija gaidāmajam Eiropas čempionātam basketbolā nosaukusi savu galējo 12 spēlētāju sastāvu. 5. septembrī mūsu izlase ar spēli pret Beļģiju uzsāks cīņu par triumfu Eiropā un ceļa zīmi uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Beļģijas izlases lielākoties sastāv no vietējā čempionāta spēlētājiem, taču ir vienībā ir daži meistarīgi basketbolisti no Itālijas, Grieķijas un Spānijas augstākajām līgām. Eiropas čempionātu Beļģijas izlase uzsāks 5. septembrī ar maču pret Latviju, bet pēc tam sekos spēles ar Lietuvu, Igauniju, Ukrainu un Čehiju.

Iepriekšējā Eiropas čempionātā 2013. gadā Slovēnijā Beļģija ieņēma desmito vietu, taču turnīra pēdējā spēlē pieveica Latviju un aizlika priekšā kāju mūsu izlasei, un Latvija neiekļuva ceturtdaļfinālā.

Līdz finālturnīra sākumam Beļģijai vēl ir paredzētas piecas pārbaudes spēles. Parīt beļģi dosies uz Franciju, kur aizvadīs divas spēles pret Gruziju un Franciju, bet nedēļu pirms Eiropas čempionātā sākuma piedalīsies starptautiskā turnīrā Polijā. 28. augustā Beļģija sacentīsies ar Libānu, 29. augustā – ar Poliju, bet dienu vēlāk spēlēs ar Islandi.

Beļģijas izlases sastāvs EuroBasket 2015:

Lionels Bosko  (Mons Hainaut); Džonatans Tabu (Emporio Armani (Itālija)); Sems van Rosoms (Valencia (Spānija)); Kventins Serons (Oostende);  Žans-Marks Mvema (Antwerp Giants); Vens Mukubu (Spirou); Mets Lodžeskis (Olympiacos (Grieķija)); Pjērs Antuāns Žilē (Oostende); Žans Salumu (Oostende); Aksels Ervels (Bilbao (Spānija)); Maksims de Zēvs Virtus (Roma (Itālija)); Kevins Tumba (Leuven Bears).