Latvijas izlasei labas izredzes uzvarēt D grupā, taču tikpat reāli ir noslīdēt uz 4. vietu

2 komentāri
Latvijas izlasei labas izredzes uzvarēt D grupā, taču tikpat reāli ir noslīdēt uz 4. vietu
Autors: LETA/ITAR-TASS

Latvijas basketbola izlase Eiropas čempionātā Stambulā spēlējošajā D apakšgrupā var finišēt jebkurā no četrām pirmajām vietām.

Astotdaļfinālā Ainara Bagatska vadītā valstsvienība ir jau iekļuvusi, jo nevar būt zemāk par ceturto vietu savā apakšgrupā. Ceturtdienas spēle pret mājinieci Turciju būs dienas pēdējā, kad noslēgušās būs abas pirmās, tāpēc būs zināms, kas nepieciešams, lai finišētu pēc iespējas augstākā vietā.

Kā zināms, pirms pēdējās spēļu kārtas D apakšgrupā Serbijai, Latvijai un Krievijai ir trīs uzvaras un viens zaudējums, Turcijai divas uzvaras un divi zaudējumi, Beļģijai viena uzvara un trīs zaudējumi, savukārt Lielbritānija tikai zaudējusi. Latvijai jācenšas izvairīties no finišēšanas ceturtajai, jo tad astotdaļfinālā nāksies spēlēt ar Spāniju, kas jau nodrošinājusi pirmo vietu C apakšgrupā un tiek uzskatīti par visa turnīra galveno favorīti.

Ja Krievija ceturtdien būs uzvarējusi Lielbritāniju, bet Beļģija sagādās pārsteigumu un uzvarēs Serbiju, uzvara pār Turciju garantēs Latvijai pirmo vietu savā apakšgrupā un C apakšgrupas ceturto komandu astotdaļfinālā.
Serbijai uzvarot Beļģiju, Krievijai pārspējot Lielbritāniju un Latvijai zaudējot Turcijai, tiks ieņemta ceturtā vieta.

Ja uzvaras gūs Krievija, Serbija un Latvija, skaitot savstarpējo spēļu rezultātus, latvieši apakšgrupā iegūs otro vietu, kas pienāksies arī pēc Lielbritānijas un Serbijas uzvarām, kā arī Latvijas zaudējuma Turcijai ar ne vairāk kā astoņu punktu starpību.

Ja uzvarēs Serbija un Lielbritānija, bet Turcija Latviju pārspēs ar 9-27 punktu pārsvaru, Bagatska vadītie vīri ieņems trešo vietu.

C apakšgrupā ceturtdien tiksies Čehija ar Horvātija, Ungārija ar Spānija un Melnkalne ar Rumānija, kas, tāpat kā Čehija, tikt tālāk vairs nevar. Pašlaik Spānijai ir četras uzvaras, Horvātijai trīs, bet Melnkalnei un Ungārijai – pa divām.

Ja divām vai vairāk komandām ir vienāds punktu skaits, tiek vispirms skaitīta punktu bilance savstarpējās spēlēs, pēc tam iemesto un zaudēto bumbu starpība savstarpējās spēlēs, tad iemesto un zaudēto bumbu starpība visās spēlēs.

Astotdaļfinālā savā starpā spēlēs A un B, kā arī C un D apakšgrupu komandas – pirmās vietas tiksies ar ceturtajām, bet otrās ar trešajām. A un B grupas pēdējās pamatturnīra spēles aizvada jau trešdien, kamēr pārējās divās grupās tās būs ceturtdien. Savukārt astotdaļfināli Stambulā tiks izspēlēti sestdien un svētdien.
2 komentāri