Komentāri
Latvijas izlase būs īsts spēks! Porziņģis palīdzēs valstsvienībai Eiropas čempionātā
Foto: AFP/SCANPIX

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis īpašā preses konferencē Liepājā paziņoja, ka palīdzēs Latvijas izlasei septembrī gaidāmajā Eiropas čempionātā Turcijā.

Kristaps Porziņģis šovasar plāno aizvadīt ļoti nopietnu treniņprogrammu, taču sacīja, ka ir gatavs palīdzēt Latvijas izlasei un piedalīties septembrī gaidāmajā Eiropas čempionātā. Lēmumu spēlēt Eiropas čempionātā Porziņģis pieņēmis, jo ”Knicks” komanda nav iekļuvusi NBA izslēgšanas spēlēs, tāpēc būs pietiekami daudz laika, lai sagatavotos izlasei. Tāpat Porziņģis jokojās, ka vēlas Eiropas čempionātā ”sadot pa pakaļu” komandas biedriem ”Knicks” komandā – Mindaugam Kuzminskam un Villijam Ernangomesam, kuri attiecīgi pārstāv Lietuvas un Spānijas izlases.

Foto: Kristaps Porziņģis šosezon NBA laukumos

“Jau sezonas laikā par to domāju, tomēr eju soli pa solim un cenšos koncentrēties tikai klubam arī sliktajās dienās. Visu sezonu zemapziņā man bija sajūta, ka gribu spēlēt izlasē, un līdz ko beidzās sezona, biju puslīdz vesels un sapratu, ka gribu spēlēt izlasē,” teica basketbola zvaigzne. Tāpat liepājnieks sacīja, ka ir gatavs uzņemties līdera lomu izlasē un viņu tas nebaida. Tomēr Porziņģis sacīja, ka Eiropas čempionātā labprāt katrā mačā nespēlētu 30 vai 40 minūtes.

“Nezinām kāds būs sastāvs. Skaidrs, ka man izlasē būs liela loma, būs daudz jāuzņemas, bet es nebaidos,” teica latvietis, kurš līdz šim vēl nav strādājis ar izlases galveno treneri Ainaru Bagatski. “Viņš Eiropā kotējas kā ļoti augsta līmeņa treneris. Vēlāk par viņu varēšu spriest labāk. Iejušanās izlasē prasīs laiku, tomēr ar ieguldītu darbu visu panāksim.”

Tāpat Porziņģis sacīja, ka būtu priecīgs, ja valstsvienībā spēlētu arī Dāvis Bertāns, taču lēmums esot atkarīgs no ”Spurs” vadības.  “Dāvis katru vasaru ir gatavs braukt uz izlasi. Viņam tagad vēl ir izslēgšanas spēles, un gala atbildi Dāvis vēl nevar dot – atkarīgs arī, ko organizācija no viņa vēlas,” stāstīja Porziņģis. “Cerams, ka viņam būs jauns gredzens.”

Lasi vēl