Zībarts: Pagātnē kavēties nav laika

Eiropas čempionāta pirmo spēli pret Krievijas izlasi Latvijas basketbolistes zaudējušas pēdējā ceturtdaļā, aizvadot divas ļoti neveiksmīgas minūtes, pēc mača atzina Latvijas valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase Čehijas galvaspilsētā Prāgā cieta neveiksmi ar rezultātu 59:71 (17:12, 7:22, 19:19, 16:18). Vēl četras minūtes pirms pamatlaika beigām Latvija zaudēja vien ar 52:57, taču tad Krievijas izlases naturalizētā amerikāniete Epifānija Prinsa īsā laikā guva piecus punktus, pēc kuriem Latvija atgūties vairs nespēja.

Mārtiņš Zībarts

Spēli zaudējām divās minūtēs otrās ceturtdaļas beigās. Otrajā puslaikā cīnījāmies, vairākkārt samazinājām rezultāta starpību. Paldies mūsu sestajam spēlētājam – faniem, kuru atbalsts palīdzēja nenolaist rokas. Epizodiski izdevās piebremzēt pretinieču līderes, tomēr izšķirošos brīžos Prinsa parādīja savu augsto individuālo meistarību.

Aizvadītajā mačā Latvijas izlases rindās 20 punkti, piecas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles bija Elīnai Babkinai, bet ar 15 punktiem un 12 bumbām zem groziem izcēlās Anete Šteinberga, kamēr pretiniecēm Prinsa sameta 19 punktus.

Mums labi izdevās pats spēles sākums, arī turpinājumā bija lietas, kas strādāja, ļaujot uzturēt intrigu, bet, lai uzvarētu tik spēcīgas pretinieces, mums noteikti jāspēj trāpīt no distances. Šoreiz tas neizdevās, sākām pārāk pārdzīvot neveiksmes uzbrukumā un tas izraisīja liktenīgas kļūdas arī aizsardzībā.

Nākamajās spēlēs Latvija sestdien tiksies ar Melnkalni, bet pirmdien to gaida duelis pret Beļģiju. Lai turnīrs nenoslēgtos jau pēc trijiem mačiem, latvietes nedrīkst palikt apakšgrupas pēdējā vietā.

Pagātnē kavēties nav laika. Mums, treneriem, jau ir pilna informācija par Melnkalnes izlasi un tagad to sniegsim arī spēlētājām. Ceru, ka laika apstākļi ļaus sestdien no rīta brīvdabas laukumā pie viesnīcas iziet taktiskās nianses papildus video seansam. Ceļojums no viesnīcas uz rīta treniņu spēļu zālē un atpakaļ aizņemtu stundu, lieki atņemot enerģiju. Centīsimies šo laiku izmantot lietderīgāk.

Melnkalnes izlase piektdien čempionātu sāka sīvā cīņā ar 64:66 (13:25, 18:15, 15:12, 18:14) zaudējot Beļģijai.