Latvijas sieviešu izlase basketbolā sev veiksmīgajā Eiropas čempionātā, kurā pirmo reizi tika izcīnīta ceļazīme uz Pasaules kausa finālturnīru, cīņā par piekto vietu svētdien ar 63:72 (12:18, 15:25, 19:12, 17:17) zaudēja Turcijas valstsvienībai.

Izcīnīta sestā vieta Eiropas čempionātā ir atkārtots Latvijas izlases otrais labākais sasniegums, jo šāda pozīcija tika izcīnīta arī 2007. gadā. Savukārt 2005. gadā komanda iekļuva pusfinālā un turnīru noslēdza ceturtajā pozīcijā. Latvijas izlases rindās rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Anete Šteinberga, kamēr 15 punkti Kitijai Laksai. Savukārt 11 punktus pievienoja komandas kapteine Gunta Baško-Melnbārde.

Lai arī šī mača rezultātu otrajā minūtē ar precīzu divpunktu metienu atklāja Baško-Melnbārde, kopumā Latvijas izlase šo spēli iesāka miegaini, brīžiem nespējot pretinieces noturēt aizsardzībā. Pirmo piecu minūšu laikā Turcijas basketbolistes izvirzījās vadībā ar 12:5, kas Latvijas valstsvienības galvenajam trenerim Mārtiņam Zībartam lika ņemt minūtes pārtraukumu. Tiesa, pēc tam turciešu vadība sasniedza arī deviņus punktus, tomēr tālāk pretinieces netika palaistas.

Pirmo ceturtdaļu Latvija noslēdza ar sešu punktu deficītu (12:18), tomēr arī turpinājumā sāncenses turējās gana drošā attālumā. Turcijas komandai pēc precīza trīspunktnieka 23.minūtē atkal izdevās panākt deviņu punktu vadību (25:16), bet pēc minūtes pārtraukuma Latvija izgāja laukumā saņēmusies. Šteinberga īsā laikā guva piecus punktus pēc kārtas, pietuvojoties vairs tikai līdz četriem punktiem.

Pirmā puslaika beigas Latvijas izlasei gan bija ļoti neveiksmīgas, jo Turcijas basketbolistes uzbrukumā spēlēja ļoti sekmīgi, pusotru minūti līdz lielajam pārtraukumam panākot jau 14 punktu vadību – 39:25, turklāt līdz noslēgumam savu vadību tai vēl nedaudz izdevās nostiprināt.

Otro puslaiku ar precīzu divpunktu metienu iesāka naturalizētā Turcijas basketboliste Katrīna Holingsvorta, panākot jau 45:27. Tomēr turpmākajās minūtēs Latvijas izlasei izdevās atjaunot intrigu par uzvaru šajā mačā, jo izdevās veikt 11:2 izrāvienu, kas pēc ilgāka pārtraukuma ļāva samazināt rezultāta starpību zem desmit punktiem.

Mača turpinājumā samazināt deficītu vēl vairāk Latvijai neizdevās. Pamatlaika noslēdzošajās minūtēs rezultāta starpība turējās desmit punktu robežās, nepilnas divas minūtes līdz beigām Baško-Melnbārdei panākot 60:70. Pēc tam Turcija atbildēja ar diviem punktiem. Lai arī pēc minūtes pārtraukuma Kitija Laksa iemeta trīspunktnieku, pacīnīties par uzvaru Latvijai tā arī neizdevās.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.