Vītola: Izlases galvenais panākumu avots bija komandas darbs

0 Komentāru
Vītola: Izlases galvenais panākumu avots bija komandas darbs
Foto: F64

Latvijas sieviešu basketbola izlases panākumu avots šā gada Eiropas čempionātā bija komandas darbs, uzskata valstsvienības spēlētāja Kristīne Vītola.

Jau ziņots, ka Latvijas basketbolistes svētdien Čehijā notikušo Eiropas čempionātu noslēdza ar izcīnītu sesto vietu un arī iegūtu ceļazīmi uz nākamā gada Pasaules kausa finālturnīru, kas notiks Spānijā. Līdz šim Latvija šādā turnīrā nav spēlējusi.

“Izlases galvenais panākumu avots bija tīrs komandas darbs, kritām viena par otru un cīnījāmies, arī treneri ieguldīja milzīgu darbu. Nevar teikt, ka šoreiz bijām spēcīgākas nekā iepriekšējos čempionātos, bet varbūt zvaigznes sakrita par labu mums un viss vienkārši izdevās,” stāstīja Vītola, kura pirmdienas vakarā ar komandu atgriezās Latvijā.

Finālturnīra pirmajās trīs spēlēs viņa realizēja tikai vieno no 15 metieniem no spēles, bet nākamajos trīs mačos latvietei bija vidēji 16,3 punkti.

“Lēni ieskrējos, laikam bija iestājusies kāda mentālā bedre, tomēr no bedres kaut kad jātiek ārā, kas veiksmīgi sanāca. Mani sapurināja gan treneri, gan meitenes, jo visi zināja, kāda ir mana loma komandā. Arī pašai bija vienkārši jānoskaņojas un jāsaņemas,” atcerējās basketboliste.

Vītola karjeru turpinās Polijas komandā “Gdynia”, kuru no nākamās sezonas trenēs pieredzējušais latviešu speciālists Gundars Vētra.

“Vētra man piezvanīja, izteica vēlmi strādāt ar mani un diezgan ātri pieņēmu lēmumu. Tas ir jauns izaicinājums – strādāt pie latviešu trenera. Man patīk izaicinājumi,” uzsvēra Vītola.

Izcīnīta sestā vieta Eiropas čempionātā ir atkārtots Latvijas izlases otrais labākais sasniegums, jo šāda pozīcija tika izcīnīta arī 2007.gadā. Savukārt 2005.gadā komanda iekļuva pusfinālā un turnīru noslēdza ceturtajā pozīcijā.

Izcīnot ceļazīmi uz Pasaules kausu, Latvijas izlase sasniegusi visu laiku otru lielāko panākumu kopš dalības 2008. gada Pekinas olimpiskajās spēlēs.
0 Komentāru