U20 izlases treneris Zeids: Steidzīgi jārīkojas, lai uzlabotu mūsu jauno spēlētāju fizisko sagatavotību

Pievienot komentāru
U20 izlases treneris Zeids: Steidzīgi jārīkojas, lai uzlabotu mūsu jauno spēlētāju fizisko sagatavotību
FIBA

Komentārus pēc neveiksmīgās dalības Eiropas čempionātā sniedzis U20 basketbola izlases galvenais treneris Kristaps Zeids.

Kā zināms,  sestdien Telavivā U20 Eiropas čempionāta spēlē par 15. vietu zaudēja Serbijas izlasei – 50:71. Latvijas komanda zaudēja visās septiņās spēlēs un Eiropas U20 čempionātā nākamgad spēlēs B divīzijā.

”Trešajā ceturtdaļā devām iespēju pretiniekiem gūt daudz vieglo punktu – tas izšķīra likteni šai spēlei, kas neietekmēja abu komandu likteni. Atkārtošos – mērķis nosargāt vietu A divīzijā nav sasniegts, tātad starts bijis neveiksmīgs un tā ir mana atbildība. Esmu gatavs uzklausīt un pieņemt konstruktīvu kritiku, ” atzīst Zeids.

“Kaut gan neizdevās izcīnīt uzvaru, esmu lepns par spēlētājiem. Daudzi mūs bija norakstījuši jau pirms turnīra, tomēr puiši nepadevās un cīnījās līdz galam. Gāja laukumā ar augstu temperatūru un savainojumiem. Bija gatavi darīt vēl vairāk un, piemēram, Franča Lāča nespēlēšana ar Melnkalni bija treneru lēmums, ņemot vērā viņa veselības stāvokli.”

“Nenožēloju sastāva izvēli – uz Eiropas čempionātu no pieejamiem spēlētājiem aizbrauca visi, kuri to bija pelnījuši. Gintu Zomerfeldu, Niku Salenieku, Māri Ramani no ierindas izsita savainojumu sekas. Edgars Kaufmanis neatrada kopīgu valodu ar komandu. Varējām aicināt talkā vēl kādu no U19 izlases, bet praksē jau trijiem spēlētājiem bija grūti dažās dienās iekļauties komandas spēlē. Pozitīvais ieguvums no čempionāta – pieredze visiem spēlētājiem, no kuriem pieciem šis bija pirmais Eiropas čempionāts. Sāpīga, bet vērtīga pieredze, kas, ceru, puišiem palīdzēs kļūt par labākiem basketbolistiem.”

“Viens no galvenajiem secinājumiem – steidzīgi jārīkojas, lai uzlabotu mūsu jauno spēlētāju fizisko sagatavotību. Par to runājuši un runā daudzu jaunatnes izlašu treneri. Nav normāli, ka daudzi izlases kandidāti uz treniņiem ierodas ar neizārstētiem savainojumiem un jau pirmajā nedēļā, darbojoties ar nelielām slodzēm, ārā sāk līst visādas problēmas. Izlases četrās darba nedēļās nevar izdarīt to, kas jāizdara ikdienas darbā daudzu gadu garumā. Gan sporta skolās, gan klubos. Izkrišana no A divīzijas ir sāpīga, taču tā nebūs traģēdija, ja tiks izdarīti pareizi secinājumi.”