U20 basketbola izlase EČ astotdaļfinālā kapitulē Lietuvas vienaudžiem

1 komentārs
FIBA

Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase trešdien Eiropas čempionātā astotdaļfināla mačā ar 75:114 (15:28, 25:26, 13:34, 22:26) piekāpās Lietuvas vienaudžiem, līdz ar to latvieši turnīrā cīnīsies par 9.-16.vietu.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 13 punktiem Roberts Kāpostiņš, bet vēl 12 pievienoja Dāvids Atlebrauers un Oskars Hlebovickis.

Pirmā ceturtdaļa latviešiem iesākās neveiksmīgi, tajā ar 15:28 zaudējot Lietuvas vienaudžiem. Arī otrajā ceturtdaļā neizdevās apturēt pretinieku spēli, jo jau pēc trim nospēlētām minūtēm rezultāts vēstīja 20:41, bet piecas minūtes vēlāk lietuvieši palielināja savu pārsvaru, panākot 49:28. Tikmēr pēc divdesmit minūtēm vadībā ar 54:40 bija Lietuva.

Trešās ceturtdaļas sākumā ar iespaidīgu bloku izcēlās Armands Berķis, bet viņa pārstāvētā komanda pēc divām nospēlētām minūtēm bija iedzinējos ar 44:60. Mača turpinājumā latvieši netika galā ar atlētiskajiem lietuviešiem, kuri nereti cīņās par atlēkušajām bumbām bija pārāki, kā arī grozam uzbruka ar lielāku precizitāti. Pēc trešās ceturtdaļas Latvijas izlase savu pretiniekus atlaida vēl tālāk, zaudējot ar 53:88. Noslēdzošajā ceturtdaļā lietuvieši pēc četrām nospēlētām minūtēm bija guvuši jau vairāk nekā 100 punktus, kamēr latvieši aizvien cīnījās ar precizitāti uzbrukumā. Arī mača turpinājumā dienvidu kaimiņu dominance nemazinājās, latviešiem piedzīvojot graujošu zaudējumu ar 75:114.

Zīmīgi, ka Latvijas izlase arī pirms čempionāta divās pārbaudes spēlēs visai pārliecinoši piekāpās Lietuvas vienaudžiem.

Lietuvieši čempionātu turpinās ar spēli ceturtdaļfinālā, bet latviešiem nāksies cīnīties par 9.-16.vietu. Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu augstākajā divīzijā.

Latvijas komandai šis turnīrs nav sācies sekmīgi, jo ciesti trīs pārliecinoši zaudējumi – 66:92 pret Vāciju, 55:78 pret Spāniju un 78:90 pret Horvātiju, kas lika ieņemt pēdējo vietu C grupā.