Turam īkšķus! Šovakar Latvijas dāmu basketbola izlase cīnīsies pret Krievijas valstsvienību

Pievienot komentāru
Turam īkšķus! Šovakar Latvijas dāmu basketbola izlase cīnīsies pret Krievijas valstsvienību
Foto: basket.lv

Latvijas sieviešu basketbola izlase šodien Čehijas galvaspilsētā Prāgā uzsāk dalību Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Latvijas izlases pirmā pretiniece būs par vienu no favorītēm uzskatītā Krievija, bet duelis sāksies plkst. 16.00 pēc Latvijas laika. D apakšgrupas turpinājumā Latvijas valstsvienība jau sestdien tiksies ar Melnkalni, bet pirmdien to gaida duelis pret Beļģiju.

Lai turpinātu cīņu par medaļām un iespēju kvalificēties nākamā gada Pasaules kausa izcīņai, apakšgrupā jāiekļūst pirmajā trijniekā. Pirmās vietas ieguvēja uzreiz sasniegs ceturtdaļfinālu, kamēr otro un trešo pozīciju īpašnieces spēkosies astotdaļfinālā. Tur D grupas komandām pretī stāsies izlases no C apakšgrupas – Francija, Serbija, Slovēnija vai Grieķija.

Latvijas izlases pirmā pretiniece šajā turnīrā Krievija tiek uzskatīta par vienu no galvenajām pretendentēm uz uzvaru visā Eiropas čempionātā. Par kontinenta labāko valstsvienību šī komanda kļuvusi trīs reizes – 2003., 2007. un 2011. gadā, bet pirms diviem gadiem nācās samierināties vien ar sesto vietu. Kādreizējās olimpisko spēļu medaļnieces nepiedalījās pērnā gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.