Komentāri

Latvijas vīriešu basketbola izlase, kas pašlaik gatavojas Eiropas čempionāta finālturnīram, vēl tikai meklē savu spēli, jo šī gada modelis ir citādāks par iepriekšējiem, pēc panākuma pārbaudes mačā žurnālistiem sacīja valstsvienības saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks.

Latvijas un Lietuvas spēle aizritēja pārpildītu tribīņu priekšā, “Arēnā Rīga” notiekošajā basketbola mačā sagādājot iespaidīgāko atmosfēru kopš 2015.gada Eiropas čempionāta.

“Kopš Eiropas čempionāta Rīgā tik pilnas tribīnes uz izlases spēli nav bijušas. Bija forši, ka jau stundu pirms mača sākuma bija sanākuši diezgan daudz skatītāju,” prieku par pilnajām tribīnēm pauda Strēlnieks. “Ar Lietuvu spēles vienmēr ir īpašas. Statistika liecina, ka mums pret viņiem uzvaru ir mazāk, bet katrs panākums pret šo izlasi ir forša lieta. Bet tas nav nekas tāds, kas varētu izvērsties kautiņā, jo ar lietuviešiem esam draudzīgi. Necenšamies viens pret otru spēlēt pārāk agresīvi, lai nedabūtu traumas.”

“Vēl esam tikai sākuma stadijā. Pieļauju, ka arī Lietuvas izlase vēl nav savā labākajā kondīcijā, un arī mēs vēl tikai meklējam savu spēli. Tā kā ir Kristaps Porziņģis un Dāvis Bertāns, mums šogad ir citādāka komanda nekā iepriekš. Vēl ir jāatrod sapratne laukumā,” izteicās Strēlnieks. “Ar uzbrukumu nav tik lielas problēmas kā ar aizsardzību – tur šobrīd nav komunikācijas. Tomēr vēl ir pietiekami daudz laika. Galvenais, ka ģērbtuvē viss ir kārtībā, pēc tam nāks viss pārējais un līdz Eiropas čempionātam būsim gatavi.”

Strēlnieks sacīja, ka uzvara sestdienas pārbaudes mačā pār Lietuvu nenāca viegli, jo lietuvieši ir ar cīnītāju raksturu. “Pastaigājoties apspēlēt viņus nevar. Daudz kas neizdevās, bet centāmies spēlēt disciplinēti, un beigās tas nesa augļus. Iemetām savus metienus. Kāds varbūt teiks, ka visu laiku tikai metam, bet tāds ir mūsu basketbols,” pauda saspēles vadītājs.

“Varbūt nedaudz vairāk jāatrod balanss starp trīspunktniekiem un groza apakšu. Tomēr pret tādu spēlētāju kā Jons Valančūns grūti dot bumbu zem groza un gaidīt, kad Porziņģis viņu iespiedīs. Kristapam varbūt jāspēlē vairāk ar seju pret grozu. Pret poļiem, kur ir mazāk garo spēlētāju, vairāk spēlējām “postā”. Mūsu spēles stils ir atkarīgs no pretinieka,” norādīja Strēlnieks.

Video: Porziņģim un brāļiem Bertāniem lielisks sniegums – Latvija uzvar Lietuvu

Arī šajā mačā komandas neiztika bez kāpumiem un kritumiem, Lietuvas izlasei trešajā ceturtdaļā veicot 9:0 izrāvienu un atjaunojot intrigu par uzvaru. “Nav komandas, kas visu maču nospēlēs vienā līmenī. Katrā mačā būs pāris minūtes, kad kāds veiks izrāvienu. Tā notiek, tāpēc galvenais ir nesalūzt – spēlē savu spēli un nesatraucies par to, ka atsevišķā brīdī kaut kas neizdodas,” uzsvēra Strēlnieks.

Strēlnieku pašlaik nomoka nelielas potītes problēmas, jo vienā no treniņiem viņš nejauši uzkāpis komandas biedram uz kājas. Pats basketbolists gan norādīja, ka ar veselību drīzumā viss būšot kārtībā. Eiropas čempionāts notiks no 31.augusta līdz 17.septembrim un Latvijas izlase apakšgrupu turnīru aizvadīs Stambulā, spēlējot D apakšgrupā kopā ar Riodežaneiro olimpisko spēļu sudraba medaļnieci Serbiju, mājinieci Turciju, Krieviju, Beļģiju un Lielbritāniju.

Lasi vēl