Štelmahers: Svarīgi būs apturēt kustīgo centra spēlētāju Haliloviču un nobremzēt viņu ātrās pārejas uzbrukumā

0 Komentāru
Štelmahers: Svarīgi būs apturēt kustīgo centra spēlētāju Haliloviču un nobremzēt viņu ātrās pārejas uzbrukumā
BASKET.LV

Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Roberts Štelmahers pirms starta Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā atzīst, ka treniņos ir paveikts viss plānotais un esot skaidrs, kā spēlēt pret pretinieku.

Kā zināms, valstsvienība piektdien plkst. 19.30 “Arēnā Rīga” pret Bosnijas un Hercegovinas izlasi aizvadīs pirmo spēli 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Tiešraide TV6 un Skaties.lv. Šobrīd Latvijas komandas rīcībā ir 15 basketbolisti, taču divpadsmitnieks pirmajai spēlei tiks nosaukts pēc ceturtdienas vakara treniņa.

“Treniņos izdarījām visu plānoto, piestrādājot gan pie aizsardzības, gan uzbrukuma sadarbībām. Spēlētāju attieksme un spēja uztvert informāciju bija vajadzīgajā līmenī. Zinām kā spēlēt, bet tik īsā sagatavošanās ciklā nav iespējams nodrošināt nepieciešamo vingrinājumu atkārtojuma skaitu, lai spēles stresā laukumā viss notiktu automātiski. Svarīgi, kā spēlētāji spēs mača laikā reaģēt uz dažādām situācijām,” Latvijas Basketbola savienības mājaslapā citēts izlases galvenais treneris.

“Bosnijas izlases divpadsmitnieks jau zināms, informācijas par pretiniekiem pietiek. Svarīgi būs apturēt kustīgo centra spēlētāju Hiralemu Haliloviču un nobremzēt viņu ātrās pārejas uzbrukumā. Jāizvairās no kļūdām, ātri jāatgriežas aizsardzībā. ”

Minētais Halilovičs šobrīd pārstāv Francijas “Pro A” līgas klubu “Orleans”, vidēji spēlē šosezon gūstot 17,6 punktus un savācot 7,9 bumbas zem groziem.

Izlase ar Bosniju un Hercegovinu EČ kvalifikācijas turnīros tiksies jau otro reizi. 2012. gadā Sarajevā Latvija zaudēja ar 84:87, bet Rīgā revanšējās ar 80:64. Uz finālturnīru tika abas komandas, bet grupas turnīra pirmajā mačā Latvija bija pārāka ar 86:75.

Pēc mača ar bosniešiem Latvija pirmdien izbraukumā tiksies ar Bulgāriju. H grupā spēlē arī Grieķija, pret kuru spēle paredzēta otrajā logā novembrī. Uz EČ dosies trīs grupas labākās komandas.

0 Komentāru