Porziņģis un Šteinberga atzīti par Latvijas gada basketbolistiem

1 komentārs
Porziņģis un Šteinberga atzīti par Latvijas gada basketbolistiem
Foto: F64

Par 2017.gada Latvijas labākajiem basketbolistiem nosaukti Kristaps Porziņģis un Anete Šteinberga, bet labākā trenera balva piešķirta sieviešu valstsvienības stūrmanim Mārtiņam Zībartam.

Porziņģis un Šteinberga par labākajiem atzīti otro gadu pēc kārtas, bet Zībarts pie šāda pagodinājuma ticis pirmo reizi karjerā.

Gada basketbolistu un trenera nominācijās tika ņemts vērā līdzjutēju, Latvijas Basketbola savienības Treneru komisijas, mediju pārstāvju un LBS valdes balsojums.

Nacionālās basketbola asociācijas zvaigzne Porziņģis septembrī palīdzēja Latvijas valstsvienībai Eiropas čempionātā, kur latvieši izcīnīja piekto vietu, bet pats liepājnieks ar vidēji 23,6 punktiem bija trešais rezultatīvākais spēlētājs turnīrā.

Pašlaik 22 gadus vecais Porziņģis aizvada savu līdz šim spožāko sezonu NBA, jo ar vidēji 27,3 punktiem spēlē ir planētā spēcīgākās līgas ceturtais rezultatīvākais spēlētājs. Tāpat par Ņujorkas “Knicks” līderi kļuvušais Porziņģis februārī uzvarēja NBA Visu zvaigžņu spēles meistarības konkursā.

Porziņģim uzvarēja visās balsotāju grupās. Viņam sekoja Jānis Strēlnieks, Jānis Timma, Dāvis Bertāns, Jānis Blūms, Dairis Bertāns un Rolands Šmits.

Savukārt Šteinberga šovasar Eiropas čempionātā palīdzēja latvietēm izcīnīt ceļazīmi uz nākamā gada Pasaules kausa izcīņu. Pašlaik 27 gadus vecā basketboliste ar 14,7 punktiem spēlē bija Latvijas izlases rezultatīvākā spēlētāja, bet ar 11,1 atlēkušo bumbu bija otrā labākā cīnītāja zem groza visā turnīrā.

Šteinberga šogad Prāgas ZVVZ USK sastāvā izcīnīja ceturto vietu Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas turnīrā un kļuva par Čehijas čempioni.

Šteinbergai trijos balsojumos bija pirmā vieta, bet vienā – otrā. Otro vietu balsojumā dala Ieva Krastiņa un Kitija Laksa, kurām uz pēdām min līdzjutēju favorīte Kristīne Vītola, Gunta Baško-Melnbārde un Elīna Dikeulaka, kā arī Aija Putniņa.

Savukārt Zībarts šovasar aizveda Latvijas sieviešu izlasi līdz sestajai vietai Eiropā un ceļazīmei uz Pasaules kausu. Zībarts šogad, esot galvenā trenera Luka Mondelo palīgs, palīdzēja Krievijas komandai Kurskas “Dinamo” triumfēt FIBA Eirolīgā. Maijā Zībarts kļuva par Latvijas titulētākās komandas “TTT Rīga” galveno treneri.

Zībarts uzvarēja visos četros balsojumos. Viņam sekoja vīriešu valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis, valsts čempionvienības “VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis, Universiādē bronzas medaļas izcīnījušās studentu izlases vadītājs Guntis Endzels un “TTT Rīga” bijušais galvenais treneris Aigars Nerips.

Pērn par labāko treneri tika atzīts “Valmieru”/ORDO līdz Latvijas čempionu titulam aizvedušais Roberts Štelmahers.

1 komentārs