Porziņģis, Strēlnieks un Timma joprojām starp EČ labākajiem statistikas rādītājos

0 Komentāru
Porziņģis, Strēlnieks un Timma joprojām starp EČ labākajiem statistikas rādītājos
Eiropas čempionāta finālturnīra spēle basketbolā starp Latvijas un Krievijas valstvienībām ''Ulker'' arēnā Stambulā. (Edijs Pālens / LETA)

Latvijas izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks saglabā labākā piespēļu dalītāja godu arī pēc Eiropas čempionāta basketbolā grupu turnīra ceturtās kārtas, kamēr citās statistikas ailēs starp pirmajiem sportistiem ir Kristaps Porziņģis un Jānis Timma

Strēlnieks otrdienas mačā, kurā Latvija ar 84:69 uzveica Krieviju, “samierinājās” ar četrām rezultatīvām piespēlēm un tagad vidēji mačā atdevis 7,5 piespēles. Ja līdz šim latvietis bija vienvadībā, tagad viņu panācis soms Peteri Koponens, kamēr trešais labākais piespēlētājs ir serbs Stefans Jovičs, kurš mačā izcēlies vidēji 7,3 reizes.

Tāpat šajā rādītājā desmitnieku ar vidēji 5,3 piespēlēm noslēdz Dairis Bertāns.

Latvijas izlases līderis Porziņģis pēc 11 punktiem mačā ar Krieviju tagad četrās cīņās vidēji atzīmējies ar 21 punktu un rezultatīvāko spēlētāju sarakstā dala piekto vietu ar serbu Bogdanu Bogdanoviču. Līderis ar vidēji 25 punktiem ir slovēnis Gorans Dragičs.

Tikmēr Dāvis Bertāns turnīrā realizējis vidēji 60% metienu un ir statistiski ceturtajā vietā, bet Timma ar vidēji 55,3% metienu atrodams astotajā pozīcijā. Tāpat Dāvis Bertāns iemetis 60% tālmetienu, šeit arī esot ceturtais labākais.

Pirmdien pret Lielbritāniju Dāvis Bertāns no perimetra realizēja septiņus metienus, kas arī ir jauns Latvijas izlases rekords Eiropas čempionātu finālturnīros.

Porziņģis vidēji mačā bloķējis 1,8 pretinieku metienus, šajā rādītājā atkāpjoties uz otro vietu aiz spāņa Marka Gasola, kurš pretiniekus apturējis vidēji 2,0 reižu spēlē.

Tikmēr Timma, vidēji mačā ticis pie 21,8 efektivitātes punktiem, kas ir sestais augstākais rādītājs turnīrā, kur līderis ar vidēji 27,3 efektivitātes punktiem ir daudzpusīgais brits Gabriels Olaseni.

Tikmēr komandu statistikā Latvija pagaidām ir trešā rezultatīvākā čempionāta dalībniece, vidēji mačā gūstot 88,8 punktus, kā arī zaudējot tikai Francijai (93,0) un Spānijai (90,5). No spēles latvieši trāpījuši 47,5% metienus, ieņemot septīto vietu, bet no perimetra tā ar 37,4% precizitāti ir astotā.

Latvijas izlases līdzjutēji pēc četrām kārtām var lepoties ar faktu, ka Ainara Bagatska trenētā komanda ar vidēji 82,8% precizitāti saglabā pirmo vietu kā labākā Eiropas čempionāta soda metienu izpildītāja.

Vidēji mačā Latvijas izlase izdara 23,0 rezultatīvas piespēles, kas ir otrs labākais rādītājs, bet cīņā par atlēkušajām bumbām Latvija ar Horvātiju dala 13.vietu, tiekot pie vidēji 34,8 bumbām spēlē. Visbeidzot, vidēji mačā Latvija ir pieļāvusi 11 kļūdas un mazāk spējušas vien trīs no 24 turnīra dalībniecēm.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase Eiropas čempionātā ir izcīnījusi trīs uzvaras četrās spēlēs.

0 Komentāru