Pasečņiks: Man svarīgāk ir palīdzēt Latvijas izlasei kopumā! Par minūtēm neuztraucos!

0 Komentāru
Pasečņiks: Man svarīgāk ir palīdzēt Latvijas izlasei kopumā! Par minūtēm neuztraucos!

Latvijas basketbolists Anžejs Pasečņiks šonedēļ gaidāmajās 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas mačos ir gatavs spēlēt daudz minūšu, sacīja spēlētājs.

Latvijas basketbola izlase Pasaules kausa cikla ievadā piektdien viesosies pie Turcijas, bet svētdien “Arēnā Rīga” uzņems Zviedriju. Tiesa, komandai šajās spēlēs nevarēs palīdzēt ULEB Eirolīgā spēlējošie Jānis Timma, Jānis Strēlnieks un Dairis Bertāns. Tāpat jau iepriekš bija skaidrs, ka izlasei sezonas laikā nevarēs palīdzēt abi Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) latviešu basketbolisti Kristaps Porziņģis un Dāvis Bertāns.

“Ļoti patīkami atgriezties Latvijā un satikt džekus, ko nebiju redzējis pusotru gadu. Man gan šodien bija tikai pirmais treniņš, jo pirmdien ielidoju vēlu,” sacīja Pasečņiks, kurš šoruden notikušajā Eiropas čempionātā nepiedalījās. “Fiziski es būšu gatavs spēlēt daudz minūšu. Tomēr man ir vienalga, uz cik minūtēm mani uzlaidīs laukumā, man svarīgāk ir palīdzēt Latvijas izlasei kopumā. Par minūtēm neuztraucos.”

“Ar [jauno izlases galveno treneri Arni] Vecvagaru bijām sazvanījušies jau pirms izlases treniņu sākuma. Iespaids par šo speciālistu ir tikai pozitīvs. Viņš noteikti ir labs treneris. Arnim gan nav tik lielas pieredzes tieši ar lielās izlases vadīšanu, bet tam noteikti nevajadzētu būt šķērslim – viņš ar mums tiks galā,” uzskata Vecvagars.

Pašlaik 21 gadu vecais Pasečņiku šovasar NBA draftā izvēlējās Filadelfijas “76ers”, bet vasarā viņš nolēma nepalīdzēt Latvijas izlasei un attīstīties individuāli.

“Vasarā strādāju nevis uz lielo, bet gan uz mazo muskuļu stiprināšanu. Esmu garš un manam ķermenim tas ir ļoti svarīgi, lai pēc tam nebūtu traumu. Pēc sezonas un NBA drafta biju izlādējies un jutu, ka manam ķermenim vajag atpūsties, pretējā gadījumā varbūt jau šobrīd būtu guvis kādu savainojumu,” norādīja centra spēlētājs.

“Nezinu, vai Filadelfijas klubs jau bijis skatīties kādas manas spēles, bet zinu, ka viņi iecerējuši doties uz Spānijas Karaļa kausu. Būs sevi jāpierāda,” kaujinieciski noskaņots bija Pasečņiks.

Latvijas basketbolists jau trešo sezonu aizvada Spānijas čempionāta komandā Grankanārijas “Herbalife”, bet konkrēta plāna, vai jau nākamajā vasarā iekarot NBA, viņam neesot.

“Man ar “Herbalife” līgums vēl arī uz nākamo sezonu, tāpēc varbūt palikšu šajā komandā ilgāk. Par to šobrīd nav jādomā – svarīgāka šobrīd ir šī sezona un izlase,” uzsvēra Pasečņiks, piebilstot, ka “Herbalife” vienībā viņš vēlētos, lai tiktu izmantots nedaudz citādāk. “Treneris mani izmanto pēc sava redzējuma, bet es strādāšu un domāšu par komandu. Es labprāt gribētu vairāk saņemt bumbu zem groza, apspēlēt ar muguru pret grozu. Mēs vairāk balstāmies uz ārējo līniju.”

Spānijas čempionātā Pasečņiks šosezon deviņos mačos vidēji iemetis 6,8 punktus un izcīnījis 3,9 atlēkušās bumbas, kamēr ULEB Eirokausā sešās spēlēs caurmērā 10,5 punkti un 4,3 atlēkušās bumbas.

0 Komentāru