Komentāri
Ojārs Siliņš: Porziņģis ir īpašs, bet noslēgumā uzvarēs komanda nevis viens spēlētājs
Latvijas vīriešu basketbola izlases spēlētājs Ojārs Siliņš pozē fotogrāfiem valstsvienības mediju dienas fotosesijā "Arēnā Rīga". (Edijs Pālens / LETA)

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) zvaigzne Kristaps Porziņģis ir īpašs spēlētājs, tomēr jebkurā gadījumā noslēgumā uzvar komanda nevis viens basketbolists, uzskata Latvijas izlases spēlētājs Ojārs Siliņš.

Porziņģis piektdien piedzīvos debiju Latvijas pieaugušo valstsvienībā, tai plkst.19.30 “Arēnā Rīga” uzsākot dueli ar Poliju. Līdz šim viņš Latvijas kreklu uzvilcis vien U-18 vecumā.

“Viņš dara visu – ar tādu augumu driblē un kustās kā mazais. Tas vien ir unikāli,” komandas biedru raksturoja Siliņš. “Tomēr mums ir daudzi labi spēlētāji – viss nebūs tikai uz viņa pleciem. Viņš ir īpašs un būs viens no līderiem, bet noslēgumā uzvarēs komanda nevis viens spēlētājs.”

Pašam Siliņam gatavošanās cikls izvērties neveiksmīgs – pagājušajā nedēļā pārbaudes turnīrā Klaipēdā spēlētājs nepiedalījās potītes traumas dēļ, bet tagad guvis jaunu traumu un nespēlēs arī piektdienas mačā.

“Iepriekš treniņā neveiksmīgi uzkāpu uz kājas, bet tagad traumēts muskulis starp plecu un krūškurvi. Atkal pāris dienas jāizlaiž un pret Poliju nespēlēšu. Dīvaina trauma, bet arī nekas ļoti nopietns, jāmēģina pēc iespējas ātrāk atgriezties,” pastāstīja Siliņš. “Šoreiz treniņā saķēros un man neveiksmīgi parāva roku – šādi diemžēl gadās, ja kārtīgi trenējies.”

Foto: Porziņģis, brāļi Bertāni, Strēlnieks un Latvijas izlase jautrā valstsvienības fotosesijā

Latvijas izlasē atlikuši 16 kandidāti, kas cīnās par 12 vietām sastāvā Eiropas čempionātam.

“Nedomāju par divpadsmitnieku, bet vienkārši trenējos – mēs visi cenšamies parādīt labāko sniegumu un tad jau redzēsim, ko treneris izdomās,” pauž Siliņš, uzsverot, ka nav jāpārdzīvo par diviem Klaipēdā piedzīvotajiem zaudējumiem. “Viss pašlaik ir procesā, Klaipēdā bija tikai pārbaudes spēles, bet jāturpina gatavoties galvenajam turnīram. Protams, gribas uzvarēt spēles, bet tas nav uz dzīvību un nāvi kā būs čempionātā.”

 

Visas atlikušās pārbaudes spēles pirms Eiropas čempionāta Latvijai būs savā laukumā – 19. un 20.augustā “Arēnā Rīga” tiks spēlēts pret Lietuvu un Rumāniju, bet 24. un 25.augustā būs divas cīņas ar nu jau principiālo pretinieci Čehiju.

Eiropas čempionāts notiks no 31.augusta līdz 17.septembrim un Latvijas izlase apakšgrupu turnīru aizvadīs Stambulā, spēlējot D apakšgrupā kopā ar Riodežaneiro olimpisko spēļu sudraba medaļnieci Serbiju, mājinieci Turciju, Krieviju, Beļģiju un Lielbritāniju.

Lasi vēl