Novājinātā Latvijas sieviešu basketbola izlase piedzīvo nepatīkamu sagrāvi pret Turciju

Komentāri
Novājinātā Latvijas sieviešu basketbola izlase piedzīvo nepatīkamu sagrāvi pret Turciju
Roz?? lent??tes labdar??bas sp??le starp Latvijas sievie??u basketbola valstsvien??bu un Baltkrievijas sievie??u basketbola izlasi. (Evija Trifanova / LETA)

Savainojumu novājinātā Latvijas sieviešu basketbola izlase, uzsākot noslēdzošo gatavošanās posmu Eiropas čempionātam, kas sāksies jau nākamnedēļ, piektdien pirmajā no divām pārbaudes spēlēm ar Turcijas izlasi cieta sagrāvi.

Mārtiņa Zībarta trentā komanda zaudēja ar rezultātu 62:87 (8:22, 17:23, 12:28, 25:14). Dienu vēlāk abas komandas spēkus samēros atkārtoti, pirmajai spēlei notiekot aiz slēgtām durvīm, kamēr otru maču sestdien varēs vērot visi skatītāji. Uz Stambulu Latvijas sieviešu basketbola izlase devās vien desmit spēlētāju sastāvā. Ģimenes apstākļu dēļ mājās palika Anete Šteinberga un Aija Brumermane, kā arī uz Turciju neaizbrauca Elīna Babkina, kurai atpūta bija nepieciešama neliela savainojuma dēļ.

Latvijas izlasē rezultatīvākā ar 19 punktiem bija Kristīne Vītola, kura izcīnīja ar septiņas atlēkušās bumbas, kamēr Kitija Laksa guva 17 punktus. Pagājušajā nedēļas nogalē izlase palika bez pašaizliedzīgās uzbrucējas Ditas Rozenbergas, kura pārrāvusi ceļgala krusteniskās saites. Viņa kļuva par ceturto spēlētāju, kas izlasi pametusi veselības problēmu dēļ, turklāt izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts atzinis, ka mikrotraumas ir vēl vairākām basketbolistēm.

“Ceru, ka savu neveiksmju kvotu jau esam iztērējuši un vairāk nepatīkamu pārsteigumu nebūs. Tāpēc Turcijā pirmais mērķis – nospēlēt bez savainojumiem,” pirms šiem mačiem norādījis Zībarts. “Tāpat nedrīkstam pārslogot komandas līderes. Laba spēļu prakse būs meitenēm, kuras pirmajos mačos retāk tikušas laukumā. Acīmredzot būs jāspēlē pacietīgāk, nediktējot augstu tempu. Paskatīsimies, kā izskatāmies lēnākā basketbolā.”

Sieviešu valstsvienība ar Turcijas izlasi iepriekš spēlējusi 14 reizes, un panākumi dalīti uz pusēm – katrai komandai pa septiņām uzvarām. Savukārt četrās oficiālajās spēlēs Latvija uzvarējusi trīs reizes.

Lasi vēl