Noskaties Latvijas spilgtākās epizodes un iespaidīgākos “dankus” mačā ar britiem

5 komentāri
Noskaties Latvijas spilgtākās epizodes un iespaidīgākos “dankus” mačā ar britiem
Foto: F64

Latvijas basketbola izlase Eiropas čempionāta D apakšgrupas mačā ar  97:92  pārspēja Lielbritāniju.

Latvijas izlases sākumsastāvs šajā mačā bija tāds pats kā pirms divām dienām, laukumā uzreiz dodoties arī Andrejam Gražulim, bet pirmos deviņus punktus komandai guva Porziņģis, kas pie rezultāta 9:2 jau pēc divām ar pusi minūtēm lika Lielbritānijai pieprasīt minūtes pārtraukumu. Tas gan britiem bija veiksmīgs un minūti vēlāk viņi jau deficītu bija samazinājuši līdz 9:8.

Video: Latvija – Lielbritānija. Labākie momenti

Spēle bija kļuvusi ātrāka un daudz brīvāka, trīs minūtes pirms ceturtdaļas beigām pēc soda metiena Lielbritānijai panākot neizšķirtu 14:14. Kaut Jānis Timma uzreiz Latvijai atguva vadību, kam sekoja Dāvja Bertāna tālmetiens. Pēc ceturtdaļas Latvija bija vadībā ar 25:20, bet Lielbritānijas izlasei pirmā piezīme tika fiksēta vien ceturtdaļas pēdējā sekundē, kad Rolands Šmits trāpīja divus punktus ar sodu.

Otrā ceturtdaļa sākās ar Dāvja Bertāna tālmetienu, spītējot piezīmei, un šis viņam bija jau trešais trijacis duelī, kas Latvijai ļāva panākt deviņu punktu pārsvaru. Komandas spēlēja izrāvienu basketbolu – vispirms Latvijas pārsvars tika samazināts līdz 31:29, bet drīz vien Lielbritānija atkal pieprasīja minūtes pārtraukumu, latviešiem esot priekšā ar 39:31. Visu pirmo puslaiku tika aizvadīts “skrien un met” basketbols, komandām trāpot daudzus tālmetienus, kā arī tā gaitu labi raksturoja situācija, kad Latvija divas reizes pēc kārtas netrāpīja bumbas triecienus, ko centās izpildīt īpaši skaisti, lai izpatiktu līdzjutējiem.

Trīs minūtes pirms puslaika beigām Porziņģa tālmetiens Latvijai deva jau 14 punktu pārsvaru (48:34), izlases lielākajai zvaigznei tobrīd jau iekrājot 19 punktus, līdz mača pirmās puses beigām pretiniekiem vairs neļaujot ievērojami pietuvoties un saglabājot vadību ar 50:40.

5 komentāri