Komentāri

Latvijas izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks ir labākais piespēļu dalītājs, bet Kristaps Porziņģis labākais bloķētājs Eiropas čempionātā basketbolā, kurā aizvadītas apakšgrupu turnīra trīs kārtu spēles.

Strēlnieks vidēji mačā ir izdarījis 8,7 rezultatīvas piespēles, bet viņam seko Stefans Jovičs no Serbijas un Peteri Koponens, kuri caurmērā spēlē partneriem asistējuši pa astoņām reizēm. Tāpat šajā rādītājā dalītā 11. vietā ir Dairis Bertāns, kurš izcēlies ar piecām piespēlēm spēlē. Sestdien aizvadītajā mačā pret Beļģiju (92:64) Strēlnieks izdarīja 13 rezultatīvas piespēles, labojot Latvijas izlases rekordu Eiropas čempionātos. 2001.gadā ar 12 rezultatīvām piespēlēm izcēlās Raimonds Miglinieks.

Video: Strēlniekam teicama piespēle Porziņģim

Tikmēr Porziņģis vidēji mačā bloķējis 2,3 pretinieku metienus, kas arī ir labākais rādītājs čempionātā. Viņam uz papēžiem min seši basketbolisti, viņu vidū spānis Marks Gasols un lietuvietis Jons Valančūns, kuri vidēji spēlē izdarījuši 1,7 blokus. Tāpat Latvijas izlases zvaigzne Porziņģis ir trešais rezultatīvākais čempionāta spēlētājs, šo godu dalot ar Somijas izlases talantu Lauri Markanenu. Abi basketbolisti vidēji mačā sametuši 24,3 punktus.

Visu turnīra statistiku skaties ŠEIT!

Interesanti, ka šovasar Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) ar septīto numuru draftētā uzbrucēja Markanena spēles stils tiek salīdzināts tieši ar Porziņģi. Savukārt līderis šajā statistikas rādītājā ir Slovēnijas izlases līderis Gorans Dragičs, kurš mačā izcēlies ar 26,3 punktiem, bet otro vietu ar 25 punktiem spēlē ieņem Vācijas kluba spēlētājs Deniss Šrēders.

Video: Porziņģis ieliek ”put-back” danku pret Lielbritāniju

Rezultatīvāko desmitniekā ir arī horvāts Bojans Bogdanovičs (22,3 punkti), serbs Bogdans Bogdanovičs (22,0), krievs Aleksejs Šveds (21,3), brits Gabriels Olaseni (19,7), itālis Marko Belinelli (19,3), kā arī Latvijas izlases basketbolists Dāvis Bertāns un gruzīns Tornike Šengelija, kuri vidēji guvuši pa 19 punktiem mačā. Bertāns šajā čempionātā piedalījies divos mačos, jo pirksta traumas dēļ izlaida cīņu ar Beļģiju.

Video: Porziņģim efektīvs ”bloks” pret Džonsonu

Dāvis Bertāns ir trešais precīzākais metējs, jo no spēles realizējis 64,7% metienu, kamēr Olašeni uzbrucis ar 78,1%, bet ukrainis Artjoms Pustovojs ar 66,7% precizitāti. Desmitais šajā rādītājā ir latvietis Jānis Timma, kurš trāpījis 55,6% metienu. Jaunākais no brāļiem Bertāniem ir trešais precīzākais tālmetienos, trāpot astoņus no 12 trejačiem jeb 66,7%. Pirmdien pret Lielbritāniju Dāvis no perimetra realizēja septiņus metienus, kas arī ir jauns Latvijas izlases rekords Eiropas čempionātu finālturnīros.

Viņš arī dala līderpozīciju soda metienu precizitātē, jo tāpat kā rumānis Vlads Moldoveans “sodiņos” vēl nav kļūdījies. Rumānis ir realizējis 11 metienus, bet Bertāns astoņus no astoņiem.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl