Mazurs: Mums bija disciplīnēti jānospēlē aizsardzībā un jāaptur Dienvidkorejas līderi

0 Komentāru
Mazurs: Mums bija disciplīnēti jānospēlē aizsardzībā un jāaptur Dienvidkorejas līderi
FIBA.BASKETBALL

Latvijai piektdien Latvijā notiekošā Pasaules U-19 kausa spēlē par 9.-16.vietu ar Dienvidkoreju bija disciplīnēti jānospēlē aizsardzībā un jāaptur Dienvidkorejas punktu gūšanas līderi, pēc Latvijas izlases uzvaras uzsvēra Latvijas izlases galvenais treneris Nikolajs Mazurs.

Jau ziņots, ka Latvija pārspēja Dienvidkoreju ar 90:67 (23:17, 23:12, 19:19, 25:19).

Mājinieku rindās ar “double-double” – 30 punkti un 11 atlēkušās bumbas – izcēlās Krišs Helmanis. 15 punkti, sešas rezultatīvas piespēles un piecas kļūdas Tomama Skujam, 14 punkti un septiņas rezultatīvas piespēles Dāvim Denafam, bet 12 punkti un piecas atlēkušās bumbas sakrāja Ričards Daniels Vanags.

Pretiniekiem Džunseoks Jeo guva 26 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, bet 13 punkti tika Dongjunam Kimam.

“Mums bija disciplinēti jānospēlē aizsardzībā un jāaptur viņu līderi – Jeo un Kims, kuri izmet visvairāk metienu. Turklāt bija jāskrien ātrajos uzbrukumos, jo korejieši aizsardzībā atgriezās neorganizēti,” pēc mača teica treneris.

Viņš skaidroja, ka komandas šajās sacensībās ir ļoti atšķirīgas – stilā, jaudā un atlētismā. Pēdējā rādītājā Dienvidkoreja ir vismazāk atlētiskā komanda Pasaules kausā. Tāpēc Latvijas ārējiem spēlētājiem bija vieglāk spēlēt pret īsāku un fiziski mazāk jaudīgu komandu.

Mazurs arī uzsvēra, ka viena mēneša laikā jauniešiem nav iespējams iemācīt ne piespēles, ne ievērojami uzlabot fizisko sagatavotību.

“Piespēļu brāķis notiek gan uz meistarības trūkuma, gan noguruma rēķina. Esam strādājuši pie piespēļu uzlabošanas, taču viena mēneša laikā to izlabot nevar,” skaidroja Mazurs. “Piespēle kā ieradums veidojas no bērnības. Pret augumā lielām komandām kā Senegālu nevaram ātri rotēt bumbu, jo visi virzieni ir nosegti, spēlētāji ar garām rokām pārķer bumbas.”

“Zems enerģijas līmenis ir sekas vājai vispārējai sagatavotībai. Četrās nedēļās nevar ielikt taktisko un tehnisko bāzi,” saka Mazurs. “Aizvadītajā sezonā bija grūti bāzi ielikt, jo spēles nenotika vai spēlētāji sēdēja uz rezervistu soliņa. Tāpēc laukumā ātri aizsitas elpa, spēlētājs nevar paskriet un pieņemt pareizus lēmumus.”

Latvija turpinājumā ar Austrāliju cīnīsies par devīto, bet Dienvidkoreja – par 13.vietu.

Latvijas izlases galvenais treneris domā, ka Austrālijai bija jāspēlē ceturtdaļfinālā: “Pret viņiem aizvadījām pārbaudes spēli. Tā ir jaudīga un atlētiska vienība ar izteiktiem līderiem. Mūsu grūtākais uzdevums būs saglabāt augstu enerģijas līmeni, jo ārējiem spēlētājiem ir maza rotācija.”

0 Komentāru