Latvijas vīriešu basketbola izlase pārbaudes spēlē piekāpjas Somijai

ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Latvijas vīriešu basketbola izlase, turpinot gatavoties Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm, piektdien Espo pilsētā ar 73:80 piekāpās Somijas valstvienībai.

Rezultatīvākais Latvijas izlases sastāvā ar 17 punktiem bija Mārtiņš Meiers, kurš sakrāja arī 12 atlēkušās bumbas, nopelnot “double-double”. Tikmēr izlases debitants Artjoms Butjankovs pievienoja 11 punktus, bet katrs pa astoņiem punktiem guva Artūrs Ausējs, Ojārs Siliņš, Andrejs Gražulis un komandas kapteinis Jānis Blūms.

Latvijas izlase uzvarēja pirmajā ceturtdaļā, kamēr otra nebija tik veiksmīga un rezultāts pēc pirmā puslaika vēstīja 39:37 Somijas labā. Par spīti tam Latvija aizvadīja cienījamu trešo ceturtdaļu un pēdējās desmit minūtes varēja iesākt ar divu punktu pārsvaru. Somija gan pēdējā spēles nogrieznī demonstrēja labāku sniegumu, tā laikā nodrošinot panākumu mačā.

Latvijas un Somijas vīriešu basketbola valstsvienības kopš 1992.gada spēlējušas 12 reizes un pārsvars bijis Latvijai, kas uzvarējusi 10 spēlēs. Līdz šim tikai viena spēle notikusi Rīgā, kad 2010 gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē Latvija uzvarēja ar 87:67. Savukārt pēdējā tikšanās reizē pērnā gada vasarā Helsinkos latvieši uzvarēja ar 85:81.

Šīs izlases vēl vienu savstarpēju cīņu aizvadīs nākamajā piektdienā “Arēnā Rīga”, bet divas dienas vēlāk Latvijas komandai Viļņā gaidāma principiāla pārbaudes spēle ar Lietuvas valstsvienību.