Latvijas studentu basketbola izlase FIBA kontinentālo kausu sāk ar zaudējumu

Pievienot komentāru
Latvijas studentu basketbola izlase FIBA kontinentālo kausu sāk ar zaudējumu
LU BASKETBOLS

Latvijas studentu basketbola izlase otrdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) kontinentālajā kausā piedzīvoja zaudējumu.

Pa 12 punktiem Latvijas izlases labā guva Kristaps Mediss un Lauris Blaus.

Latvijas studentu izlase pirmajā spēlē ar 50:75 (5:26, 14:21, 16:16, 15:12) piedzīvoja graujošu zaudējumu Horvātijas izlasei, kuras sastāvā bija seši spēlētāji, kuri piedalījās šī gada Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Vasaras līgas mačos.

Savukārt nākamā spēle turnīrā Latvijas izlasei paredzēta trešdien plkst.11 pēc Latvijas laika, kad būs jāspēkojas ar Ķīnas un Tunisijas spēles zaudējušo komandu.

Pašmāju basketbolisti Ķīna aizvada Borisa Stankoviča vārdā nosaukto kontinentālā kausa izcīņu, kas pazīstamas arī kā mini FIBA pasaules kausa sacensības. Stankoviča kontinentālais kauss ir ikgadējs internacionāls turnīrs vīriešu komandām. Ideja par sacensībām radās FIBA prezidentam doktoram Karlam Čingam ar mērķi godināt FIBA ģenerālsekretāru Borislavu Stankoviču par viņa ievērojamajiem ieguldījumiem basketbola pasaulē. Čings izraudzījās Ķīnu par kausa rīkotājvalsti, un jau kopš 2005. gada sacensības tiek organizētas ik gadu, nodrošinot iespēju Ķīnas vīriešu basketbola izlasei sacensties ar pasaules labākajām komandām.

Tikmēr pirmdien valstsvienības studenti pārbaudes spēlē ar 45:50 piekāpās Tunisijas izlasei, kas augusta beigās spēlēs FIBA Pasaules kausā.

Latvijas studentu basketbola izlases sastāvs: Artis Arnītis, Renārs Birkāns, Alberts Putāns, Adrians Šnipke, Arvīds Dambenieks, Rendijs Feikners, Kārlis Žunda, Aivis Lēmanis, Reinis Avotiņš, Lauris Blaus, Rihards Bērziņš un Kristaps Mediss.